اراضی آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای کوچک سند دار می شوند

به گزارش تعطیلات رو، تهران (پانا) - بر اساس تفاهم نامه سه جانبه ای که امروز میان وزارت آموزش و پرورش، سازمان اسناد و املاک کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد، اسنادمالکیت اراضی آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، دارای شناسه الکترونیکی و مطابق با نقشه های استاندارد(کاداستر) خواهند شد.

اراضی آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای کوچک سند دار می شوند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، این تفاهم نامه شامل سرعت بخشی به امر معرفی و تثبیت مالکیت دولت و مستند سازی اراضی و املاک آموزش و پرورش واقع در مناطق روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت می گردد.

مطابق این تفاهم نامه اسناد مالکیت دفترچه ای و اسناد مالکیت فاقد شناسه الکترونیکی در مناطق مذکور به اسناد کاداستری (برابر نقشه های استاندارد کاداستر موضوع ماده 11 و 12 قانئن جامع حدنگار کاداستر کشور مصوب سال 1393) تبدیل خواهد شد.

علیرضا تابش رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه با اشاره به ضرورت تسریع در شناسایی و مستند سازی املاک و اراضی متعلق به آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای کوچک گفت:هرگونه اطاله و تعویق سنددار کردن اراضی آموزش و پرورش به زیان این دستگاه دولتی در محاکم و دعاوی حقوقی خواهند بود.

وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای همکاری در اعطای شناسه الکترونیکی به اسناد مالکیت اراضی مذکور آمادگی کامل دارد، زیرا این کار عام المنفعه را به سود تمام مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران می دانیم.

تابش گفت: برای اجرای این کارگروه ملی و کارگروه های استانی تشکیل خواهند شد.

وی ابراز آمادگی کرد تا برای اراضی فاقد سند به سرعت عملیات نقشه برداری و تطبیق آنها با نقشه های موجود انجام گردد.

شایان ذکر است که 38 هزار و 597 ملک آموزش و پرورش در مناطق مذکور فاقد سند هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1567

به "اراضی آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای کوچک سند دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراضی آموزش و پرورش در روستاها و شهرهای کوچک سند دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید