ارتباط بین قلب و کروناویروس

به گزارش تعطیلات رو، کروناویروس جدید بیشتر سلامت ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد اما پزشکان مواردی را مشاهده نموده اند که حاکی از پیامدهای منفی این ویروس برای قلب است.

ارتباط بین قلب و کروناویروس

به گزارش تعطیلات رو، در آنالیز که روی تعداد محدودی از مبتلایان به بیماری کووید-19 در شهر ووهان چین انجام گرفت، تعیین شد: بیش از یک نفر از هر پنج بیمار مبتلا به کووید-19 دچار آسیب قلبی شده اند. درحالی که بعضی از این بیماران سابقه بیماری های قلبی داشته اند، تعدادی از آنان نیز به این بیماری ها مبتلا نبوده اند اما این پرسش مطرح است که دلیل آسیب دیدن قلب چه می تواند باشد؟.

متخصصین قلب نظریه های مختلفی را در خصوص تاثیرات منفی بیماری کووید-19 بر سلامت قلب مطرح نموده اند. به طور مثال قلب به دلیل نبود اکسیژن کافی در فرایند پمپاژ خون با مشکل روبرو می گردد، همچنین ممکن است ویروس به طور مستقیم سلول های قلب را مورد حمله قرار دهد یا بدن برای از بین ویروس تعداد قابل توجهی از سلول ها ایمنی را به کارگیرد که قلب را مورد حمله قرار می دهند.

محققان دانشگاه تگزاس با بیان اینکه کروناویروس تنها ویروسی نیست که سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می دهد، اظهار داشتند: آنالیز صورت گرفته در سال 2018 نشان داد خطر بروز حمله قلبی در افراد آلوده به ویروس آنفلوآنزا حدود شش برابر بیشتر است.

محققان تاکید کردند: مواردی از آسیب دیدگی سلامت قلب افراد مبتلا به کووید-19 مشاهده شده که به بیماری قلبی دچار نبوده اند. آسیب دیدگی قلبی در موارد خفیف بیماری کووید-19 معمول نیست و بیشتر در افرادی مشاهده می گردد که با علائم شدید بیماری روبرو هستند و در بیمارستان بستری می شوند.

به گزارش تعطیلات رو به نقل از لایوساینس، اگرچه این ویروس در اغلب موارد ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد این ویروس در جریان خون گردش دارد و به این مفهوم که ویروس می تواند به شکل مستقیم دیگر اندام های بدن از جمله قلب را مورد حمله قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 990

به "ارتباط بین قلب و کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین قلب و کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید