اسپر: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!

به گزارش تعطیلات رو به نقل از اسپوتنیک، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که در اجرای راهبرد دفاع ملی این کشور پیروز بوده است.

اسپر: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!

وی در تکمیل ادعای خود استدلال کرد که طی سال گذشته، پنتاگون اقدامات به زعم وی تهاجمی کره شمالی، ایران، روسیه و چین را دفع کرده است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه ادعای خود اضافه کرد: طی سال گذشته، وزارت دفاع آمریکا مجری یا حامی عملیات های ضدتروریستی بود که به حذف دهها ترویست کلیدی از میدان نبرد منجر شد.

اسپر در نهایت بدون اشاره به حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در مناطق مختلف جهان، مدعی شد: وزارت دفاع آمریکا پیروز به تامین حق آزادی کشتیرانی در آب های مورد مناقشه، از خلیج فارس گرفته تا دریای چین جنوبی، شده است.

این در حالی است که روز گذشته، پکن در واکنش به اقدام آمریکا در اعزام دو فروند ناو هواپیمابر به آبراه راهبردی دریای چین جنوبی، واشنگتن را به برخورداری از انگیزه های پنهان متهم و تاکید کرد که از آمادگی برای مقابله با چالش های ایجاد شده از سوی آمریکا، برخوردار است.

به گفته ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین، شرایط در دریای چین جنوبی باثبات است حال آنکه آمریکا هم به دنبال تشدید تنش ها میان پکن و کشورهای آسیای جنوبی است.

وی در این باره اضافه کرد: آمریکا عمدا برای انجام رزمایش در چنین ابعاد بزرگی، نیرو به دریای چین جنوبی اعزام کرده تا قدرت نظامی خود را به رخ بکشد. آنها به دنبال تفرقه میان کشورهای منطقه و نظامی کردن دریای چین جنوبی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 15 شهریور 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1179

به "اسپر: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید