اقتصاد خلاق را هنرمندان رونق می بخشند

به گزارش تعطیلات رو، دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از رونق اقتصاد خلاق با تکمیل شبکه شناسایی شرکت های خلاق و هنرمندان به وسیله خانه های خلاق و نوآوری کشور گفت.

اقتصاد خلاق را هنرمندان رونق می بخشند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، پرویز کرمی، رییس ستاد اجرایی سازی سند ملی فناوری های نرم در جریان افتتاحیه رویداد زنان هنرمند صحرا، که به وسیله خانه خلاق و نوآوری استاد بهزاد برگزار گردید، ضمن بازدید از این نمایشگاه و آثار عرضه شده، با هنرمندان حاضر به مصاحبه نشست.

دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری با همراهی زهرا ابوالحسنی مدیر خانه خلاق و نوآوری ب، از غرفه ها و محصولات مختلف این رویداد بازدید کرد و با هنرمندان مستقر به مصاحبه پرداخت.

خانه های خلاق و نوآوری به مثابه یک پلتفرم

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با شکل­گیری اکوسیستم فناوری های نرم و ایجاد شبکه خانه های خلاق و نوآوری، می توانیم شاهد حرکت موثری در شکل گیری بازار صنایع خلاق کشور باشیم.

رئیس ستاد اجرایی سازی ﺳﻨﺪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻠﻰ ﻓﻨﺎورى ﻫﺎى فرهنگی و ﻧﺮم، با بیان اینکه ظرفیت خانه های خلاق و نوآوری موجود در کشور می تواند در شبکه سازی و تکمیل زنجیره فراوری و خلق آثار و خدمات در حوزه فرهنگی و هنری و فناوری های نرم جهش ایجاد کند، گفت: با تکمیل زنجیره کامل این خانه های خلاق و نوآوری در حوزه های بیست گانه فناوری های نرم، ما می توانیم شاهد حرکت خوب و موثری در شکل گیری بازار صنایع فرهنگی و شرکت های خلاق در کشور باشیم.

کرمی با بیان اینکه خانه های خلاق و نوآوری به عنوان یک پلتفرم و پل اصلی برای شبکه ای کارآمد و توانمند از نوآوران و جوانان خلاق عمل می نمایند، اضافه نمود: با توجه به تنوع مدل های کسب وکار و سیستم های مختلف در سراسر دنیا، راه حل های متعددی برای توسعه این خانه ها در نظر گرفته شده است؛ بنابراین خانه های خلاق و نوآوری به عنوان پروژه ای راهبردی و محوری برای توسعه پایدار ایجاد اشتغال و ثروت افزایی در سطح هر منطقه از کشور، تعریف و طراحی می گردد که توانایی جذب جمعیت خلاق بالایی را بر اساس داشته ها، استعداد ها و مزیت های فرهنگی، هنری، ملی و بومی استان ها دارد.

شناسایی هنرمندان و منتور ها به وسیله خانه های خلاق

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی به نقش معین نماینده خانه های خلاق و نوآوری در رونق بازار اقتصاد صنایع خلاق پرداخت و گفت: خانه های خلاق و نوآوری می توانند نوعی زیرساخت در زمینه حمایت های مادی و معنوی، توسعه بازار و محصول، شبکه سازی، برندسازی، نهادسازی و منتورینگ را انجام دهند. این خانه ها به عنوان یک حامی، منتور ها و هنرمندان مختلف را شناسایی می نمایند و به همین ترتیب سرمایه گذار، طراح، بازاریاب و صادرنماینده خوب جذب می گردد. هرچقدر بتوانیم این شبکه را گسترده ترو متنوع تر کنیم، بازار اقتصاد خلاق کشورمان رونق بیش تری می گیرد.

حمایت از زنان فراورینماینده سرپرست خانوار

زهرا ابوالحسنی مدیر خانه خلاق و نوآوری ب با اعلام اینکه در این رویداد، مجموعه ای از دست سازه های زنان سرپرست خانوار و زنان هنرمند استارت آپی در معرض نمایش و فروش قرار می گیرد، گفت: از محور های مهم این رویداد، حمایت از زنان فراورینماینده سرپرست خانوار و زنان هنرمند است. بعلاوه ایجاد فرصت های برابر تحصیلی برای بچه ها روستایی، از دیگر دغدغه های این رویداد معرفی شده است.

در خاتمه این مراسم، پرویز کرمی از کتاب زنان هنرمند در طول تاریخ نوشته راشل ایگنوتوفسکی و ترجمه آرمین فیروزگاه و سمیرا شرکت رضوی و نسخه صوتی این کتاب که به وسیله خانه خلاق و نوآوری کی پلاس منتشر شده، رونمایی کرد. این کتاب، سرگذشت 50 زن شجاع و هنرمند دنیا را به تصویر کشیده است.

در این رویداد، 20 طراح و 30 هنرمند حضور دارند. رویداد زنان هنرمند صحرا در ساعات 11 الی 20 روز های 5 و 6 اسفندماه در خانه خلاق و نوآوری ب برگزار می گردد و حضور در آن برای عموم آزاد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2095

به "اقتصاد خلاق را هنرمندان رونق می بخشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد خلاق را هنرمندان رونق می بخشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید