الکاظمی: به نقشه راهی که خون جوانان پیشتاز برایمان ترسیم نموده، وفاداریم

به گزارش تعطیلات رو، نخست وزیری عراق امروز پنج شنبه، بیانیه ای به مناسبت اولین سالروز تظاهرات مردمی اکتبر در بیشتر استان های عراق صادر کرد.

الکاظمی: به نقشه راهی که خون جوانان پیشتاز برایمان ترسیم نموده، وفاداریم

در شروع بیانیه مصطفی الکاظمی نخست وزیری عراق آمده: در اولین سالروز تظاهرات ملی اکتبر، مجددا بر اصول ثابت ملت عظیم عراق، سازندگان تظاهرات اکتبر، قهرمانان آن و جوانان خروشان با وجود چالش ها تاکید می کنیم.

وی اضافه کرد: این دولت مطابق با نقشه راهی که تظاهرات مردمی عراق، نارضایتی ها و آرمان های آنها بر سرکار آمد از این رو ما بر وفاداری خودمان به ملت و نقشه راهی که خون جوانان پیشتاز و فداکاری های آنها برایمان ترسیم نموده، تاکید می کنیم.

نخست وزیری عراق ادامه داد: چالش هایی که کشور در این مرحله از تاریخ با آن روبرو است بر کسی پوشیده نیست، چالش هایی که دولت عراق در سطح وخیم ساختار مالی از جمله تبدیل عراق با همه امکانات بشری و تاریخی به اسیری در گرو نفت، به ارث برد؛ دولت سعی دارد این معضل را به صورت کامل و به وسیله معادله مالی تولیدی و فعالسازی توانایی های داخلی حل نماید، چالش کرونا و پیامدهای آن در سطح بین المللی نیز ضربه ای بود تا به لزوم تحکیم و تقویت جامعه خود در برابر بحران های آینده توجه کنیم که اگر همه متحد باشیم و فرایند اصلاحات ملی عراق را راهنمای خود قرار دهیم می توانیم بر همه آن چالش ها پیروز شویم.

براساس گزارش میدل ایست نیوز، الکاظمی اظهار کرد: ما به تظاهرات اکتبر و نتایج والای آن وفادار بوده و هستیم، از روز اول قبول مسؤولیت، به تعهدات برنامه دولت و در ابتدای آن تعیین کردن و شمارش شهدای و مجروحان تظاهرات اکتبر عمل کردیم، اقدامی که فرایند طبیعی احیای حقوق آنها و تکریم مواضع ملی شان است، از این پس نیز فرایند قانونی و تحقیقات برای احیای حقوق آنها از کسانی که دستشان به خون مردم عراق آغشته است در پیش می گیریم.

نخست وزیری عراق تاکید نمود که مرحله حساس کنونی کشور نیازمند اتحاد همه از جمله نیروهای سیاسی و فعالیت های مردمی برای رسیدن به انتخاباتی پیش از موعد، آزاد و سالم بر اساس قانون عادلانه را می طلبد.

وی گفت: از جوانان ملی عراق به وسیله نقشه راه ملی دولت حمایت و آنها را به تداوم پایبندی به بیان مسالمت آمیز آرای خود و تعهد به فرایند ملی ای که شهدای اکتبر در آن راه شهید شدند، دعوت می کنم.

الکاظمی توضیح داد: این میهن شما، خانه شما و پناهگاه شما و نسل های آینده است، از آن و استقلالش دفاع کنید و نگذارید هیچ طرف خارجی در امور و تصمیماتش دخالت کند و برای دفاع از وحدت، مقدرات و حاکمیت آن با یکپارچگی و متحد آمادگی کامل داشته باشید.

الکاظمی در خاتمه گفت: تظاهرات اکتبر در قلب و جان ما جای دارد، حرکتی برای همه بشریت و از سرچشمه اندیشه بشری و هویت بین النهرینی آن است؛ ما به همراه جوانان و ملتمان، آرمان های خود را در میهنی ارزشمند و عظیم که قانون بر آن حکمفرماست و از نور خورشید ارزش ها و الگوی های والایش روشن می ماند، تحقق می بخشیم.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1307

به "الکاظمی: به نقشه راهی که خون جوانان پیشتاز برایمان ترسیم نموده، وفاداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی: به نقشه راهی که خون جوانان پیشتاز برایمان ترسیم نموده، وفاداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید