اکران بسته های پویانمایی در گروه هنر و تجربه

به گزارش تعطیلات رو، طیب گفت: در هنر و تجربه علاوه بر بسته های فیلم کوتاه و مستند اکران بسته های پویانمایی وجود دارد که اتفاق جدیدی برای هنر و تجربه محسوب می گردد.

اکران بسته های پویانمایی در گروه هنر و تجربه

محمد طیب سرپرست گروه هنر و تجربه در حاشیه سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درباره سینما کوتاه و اهمیت ژانر در آن گفت: اگرچه که جشنواره فیلم کوتاه تهران و دوره نو انجمن سینمای جوانان ایران تمرکزی بر تنوع ژانر دارد، اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که تقسیم بندی ژانر به آن شکل کلاسیکی که همه می دانیم در سینمای مدرن امروز تعاریف متفاوتی پیدا نموده است شاید بعضی افراد نیز مدعی شوند که ژانر از بین رفته است. من با این نگاه که شکل های فراوری، فرم و موضوعات فیلم دارای تنوع باشد، بسیار موافقم. حال اگر نام آن را ژانر های مختلف یا ترکیب های هنرمندانه متفاوت بگذاریم، اتفاق ویژه ای است.

او ادامه داد: در حوزه فیلم کوتاه، فیلمسازانی که کار اول خود را قرار است بسازند و یا فیلمسازانی که به صورت تخصصی در حوزه فیلم کوتاه فعالیت دارند، می توانند به عنوان یک فیلمساز مولف حوزه های مختلف را در قالب های متفاوت تجربه نمایند. این اتفاق موجب می گردد که با یک فاصله زمانی تقریبا چهار ساله این رنگ آمیزی خود را در سینمای بلند نیز نشان دهد. امروز آثار سینمای ایران را به راحتی می توانیم در دو یا سه حوزه دسته بندی کنیم که تعدادشان بسیار کم و محدود است، بنابراین این رویکرد جشنواره و انجمن سینمای جوانان ایران که قرار است تمرکزش بر فراوری آثاری با موضوعات مختلف در قالب های متفاوت باشد، اتفاق بسیار خوبی است چراکه در بلند مدت استعداد های نو و لحن، کلام و ذائقه نوی را به سینمای کوتاه تزریق می نماید و این اتفاق برای سینمای ایران بسیار مطلوب است.

طیب درباره عملکرد گروه سینمایی هنر و تجربه در حوزه فیلم کوتاه عنوان نمود: شاید در شکل اکران ها، جدول بندی ها، تنوع سالن های سینما تغییراتی اتفاق افتاده باشد، اما هنر و تجربه در نوع عرضه فیلم ها فرقی ننموده است. باید بگویم همین الان یک بسته فیلم کوتاه برای اکران آماده نموده ایم که به زودی و تا سرانجام پاییز اکران می گردد.

سرپرست گروه سینمایی هنر و تجربه در سرانجام اعلام کرد: ما در گروه سینمایی هنر و تجربه برای سلیقه های مختلف و فراوریاتی که یک فکر و یک ایده قابل دفاع پشت آن وجود دارد، فرصت نمایش فراهم می کنیم. در هنر و تجربه علاوه بر بسته های فیلم کوتاه و مستند قرار است اکران بسته های پویانمایی هم داشته باشیم که اتفاق نوی برای هنر و تجربه محسوب می گردد.

سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار امروز دوشنبه 2 آبان با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود سرانجام می دهد.

خبرنگاران فرهنگی هنری سینما و تئاتر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2222

به "اکران بسته های پویانمایی در گروه هنر و تجربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران بسته های پویانمایی در گروه هنر و تجربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید