تلویزیون در خانه ماندن را جدی نمی گیرد

به گزارش تعطیلات رو، این امر نشان می دهد صدا و سیما نیز مانند بسیاری از مردم و حتی مسئولان خطرناک بودن این بیماری واگیردار را جدی نگرفته است و همچنان به دنبال کسب درآمد از راه تبلیغ است.

تلویزیون در خانه ماندن را جدی نمی گیرد

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در حالی که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به بیش از هزار نفر رسیده تلویزیون از یک سوی با پخش پیغام های بازرگانی گسترده مردم را به خرید از فروشگاه ها با تخفیف، تشویق می نماید و از سوی دیگر کارشناسان در برنامه های مختلف تلویزیونی در خانه ماندن را توصیه می نماید.

دو صد گفته، چون نیم کردار نیست؛ این مصرع از شعر فردوسی مصادق شاخص عملکرد این روز های صدا و سیماست؛ در حالی هر شبکه تلویزیون مجری ها و کارشناسان حوزه سلامت هشدار هایی درخصوص نگرانی و نحو جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می دهند که تبلیغ ها این رسانه، مردم را به تشویق خرید از فروشگاه های بزرگ که تخفیف خورده فرا می خوانند این رسانه در حالی از مردم دعوت می نماید برای مصون ماندن از کرونا و جلوگیری از شیوع آن، از خانه بیرون نروند که بلافاصله بعد از این دعوت، پیغام ها بازرگانی پرطمطراق بعضی فروشگاه های معروف را روی آنتن می برد و مردم را تشویق به حضور در این فروشگاه ها برای بهره مندی از تخفیفات و حراجی ها می نماید.

این امر نشان می دهد صدا و سیما نیز مانند بسیاری از مردم و حتی مسئولان خطرناک بودن این بیماری واگیردار را جدی نگرفته است و همچنان به دنبال کسب درآمد از راه تبلیغ است.

حالا هر قدر هم تلویزیون در برنامه های مختلف به مردم بگوید از اجتماعات بپرهیزید، فاصله یک و نیم تا دو متری را حفظ کنید، هر یک نفر ناقل کرونا می تواند تا 11 نفر را مبتلا کند و چه و چه تا خودش خطر را جدی نگیرد مردم نیز جدی نمی گیرند.

بالاخره پس از فشار های فضای مجازی امروز اعلام شد برنامه دورهمی با حضور تماشاگر برگزار نمی گردد، چون مدیران این مجموعه انگار همچنان به این خطر واقف نبودند و فشار بیرونی آن ها را مجبور به ضبط این برنامه بدون حضور تماشاگر کرد.

پخش سریال های مرد هزار چهره، خانه به دوش، بازپخش خندوانه و پخش فیلم های سینمایی، مهم ترین آثار در نظر گرفته شده برای این ایام تا انتها سال است این سریال ها در دهه 80 ساخته شدند و عمده آثار جزو تکراری های 10 بار بازپخش شده تلویزیون در شبکه های مختلف بوده اند.

این رویکرد چه با هدف ماندن مردم در منازل و چه با هدف روحیه بخشی و سرگرمی سازی انجام شده باشد، نتوانست در این مدت به خروجی مناسبی برسد.

از اساس هم نشان داد تلویزیون با پخش تکراری هایی که بار ها سراغ آن ها رفته است ماجرا را نه تنها جدی نگرفته، بلکه مثل خیلی از مناسبت های دیگر که به پخش فیلم و سریال اقدام می نماید سیاستی عادی در زمانی عادی است. شاید این روز ها شبکه اینترنتی در این بخش بخشی از وظیفه صدا و سیما ر. به دوش کشیده و بخی از مردم را خانه نگه داشته است.

همه این موارد نشان می دهد تلویزیون در جدی دریافت اپیدمی کرونا که این روز ها در همه دنیا همه گیر شده است، متناقض عمل می نماید. تناقضی که خروجی آن مانع خواهد شد مخاطب هم جدی اش بگیرد و گویی بیشتر از اینکه مخاطب باید کرونا را جدی بگیرد خود تلویزیون است که باید این ویروس منتشر شده در دنیا را جدی بگیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 849

به "تلویزیون در خانه ماندن را جدی نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون در خانه ماندن را جدی نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید