جک ما؛ میلیاردر چینی کجا غیبش زده است؟

به گزارش تعطیلات رو، جک ما که بنیانگذار سکوی بازرگانی علی بابا است از سه ماه پیش یعنی از 10 اکتبر سال گذشته، هیچ گونه پیامی در توییتر به اشتراک نگذاشته است.

جک ما؛ میلیاردر چینی کجا غیبش زده است؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جک ما بنیانگذار سکوی بازرگانی علی بابا

جک ما میلیاردر چینی، از هنگامی که نظام اقتصادی دولت این کشور را به باد انتقاد گرفت و خواستار اصلاحات شد، در انظار دیده نشده است. این امر در رسانه های چین به شایعاتی که در خصوص محل اقامت او در جریان است، دامن زده است.

جک ما که بنیانگذار سکوی بازرگانی علی بابا است از سه ماه پیش یعنی از 10 اکتبر سال گذشته، هیچ گونه پیامی در توییتر به اشتراک نگذاشته است.

علاوه بر این، او در آخرین شماره برنامه تلویزیونی قهرمانان تجارت آفریقا که از طرف بنیاد او تهیه شده است، شرکت نکرد. این برنامه استعدادیابی به تعداد ده کارآفرین آفریقایی مبلغ 1.5 میلیون دلار برای دنبال کردن ابتکاراتشان اعتبار می دهد.

نشریه فایننشال تایمز گزارش می دهد که لوسی پِنگ، بنیانگذار دیگر علی بابا در آخرین شماره برنامه به عنوان داور جایگزین آقای ما بود و تصویر آقای ما نیز از تارنمای برنامه حذف شده بود. این گزارش همچنین به نقل از سخنگوی علی بابا نوشت که آقای ما به دلیل تداخل برنامه کاریش قادر به حضور در شماره نهایی این برنامه تلویزیونی نخواهد بود.

در 24 اکتبر سال 2020، بنیانگذار 56ساله این غول بازرگانی اینترنتی، در جریان یک سخنرانی در یک گردهمایی سران، به نظام بانکی چین کمونیست حمله کرد و خواستار اعمال اصلاحات شد. او حتی تا جایی پیش رفت که بگوید بانک های چین مشابه دکان های گروی جنس عمل می نمایند.

اظهارات جک ما تنها دو هفته پیش از عرضه عمومی سهام گروه اَنت ایراد شد که او از حامیان آن است.

ادعا شده بود که رده بندی 35 میلیارد دلاری این شرکت در فهرست بازار سهام عظیم ترین قیمت گذاری سهام در دنیا بوده است، اما تنها دو روز پیش از عرضه آن به بازار، مقامات نظارتی چین معاملات آن را به دلیل وجود به گفته آن ها مسائل عمده لغو کردند.

به دنبال آن، یک رشته اقدامات علیه شرکت های جک ما از جمله تحقیقات علیه انحصارطلبی علی بابا انجام شده است و برنامه ده میلیارد دلاری بازخرید علی بابا در دسامبر 2020 نیز چندان حرکتی در بازار سهام ایجاد نکرد. در جریان همه گیری کرونا، جک ما ده ها میلیون دلار به هزینه های ابتیاع ماسک صورت در سراسر دنیا یاری کرد و نیز تعداد دو هزار دستگاه تنفسی به نیویورک اهدا کرد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1493

به "جک ما؛ میلیاردر چینی کجا غیبش زده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جک ما؛ میلیاردر چینی کجا غیبش زده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید