خانه تصرف شده آقای رئیس جمهور جاذبه توریستی شد!

به گزارش تعطیلات رو، شمار زیادی از مردم سریلانکا برای بازدید از خانه و اقامتگاه رسمی رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا در کلمبو ازدحام کردند.

خانه تصرف شده آقای رئیس جمهور جاذبه توریستی شد!

به گزارش خبرنگاران، صف های طولانی بیرون خانه رئیس جمهور سریلانکا تشکیل شده است و مردم در انتظار ورود به این مکان هستند. یک زن به رویترز گفت که برای دور سوم آمده است تا عمارت بزرگ را به خوبی ببیند.

پوشپا کانتی گفت: اولین تصور این بود که یک نفر در اینجا مکان لوکس زندگی می نماید در حالی که بسیاری در رنج هستند. من سه بار آمده ام، اما نتوانستم مکان را به درستی ببینم. ما فقط به اطراف نگاه کردیم و رفتیم.

برای بسیاری، این اولین بار بود که اقامتگاهی به این بزرگی را می تماشاد. این عمارت بزرگ، با ایوان های دل باز، اتاق های نشیمن مجلل و اتاق خواب های بزرگ، استخر باغ و چمن های آراسته شده، چشم انداز ای خیره کننده است.

یک کشاورز 67 ساله که با اتوبوس از خارج از کلمبو آمده، در سالن بدنسازی رئیس جمهور مات و مبهوت شد. او در حالی که سعی می کرد بر روی تردمیل بپرد، به تجهیزات اشاره نمود و گفت: هرگز فکر نمی کردم فرصتی برای تماشا این چیز ها پیدا کنم. به استخر و این استادیوم نگاه کنید. ما می توانیم ببینیم که چگونه آن ها از زندگی مجلل در اینجا لذت می برند در حالی که مردم در به زحمت می افتند. خانواده های ما بدون غذا رنج می برند.

در باغ های سرسبز کاخ، گروه هایی با تنقلات دور هم جمع شدند، نوشابه و چای نوشیدند، گویی که با دوستان و خانواده در یک پیک نیک بیرون بودند.

روز شنبه، ده ها هزار معترض به محل اقامت گوتابایا راجاپاکسا هجوم آوردند، آن ها رئیس جمهور را مسئول یک فروپاشی مالی بی سابقه می دانند که برای 22 میلیون جمعیت کشور فاجعه بار بوده است. آن ها موانع را کنار زده و وارد کاخ شدند و آن را اشغال کردند.

رهبران جنبش اعتراضی گفته اند که تا زمانی که رئیس جمهور از سمت خود کناره گیری کند، انبوهی از اقامتگاه های رئیس جمهور و نخست وزیر در کلمبو را اشغال خواهند کرد. در آخر هفته در خانه رئیس جمهور، معترضان به داخل استخر پریدند، روی تخت وی خوابیدند و در سالن بدنسازی ورزش کردند.

گوتابایا راجاپاکسا موافقت نموده تا روز چهارشنبه رسما استعفا دهد. برادران و برادرزاده او نیز از سمت خود کنار رفته اند.

سریلانکا در بدترین بحران از زمان استقلال از بریتانیا در سال 1948 با کمبود سوخت، غذا و سایر اقلام ضروری روبرو شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2167

به "خانه تصرف شده آقای رئیس جمهور جاذبه توریستی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تصرف شده آقای رئیس جمهور جاذبه توریستی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید