کرونا در اروپا، قربانیان آلمان از 2000 نفر گذشت، شهردار لندن: هنوز به نقطه اوج نرسیده ایم

به گزارش تعطیلات رو، شهردار لندن خاطرنشان کرد که کشور انگلیس هنوز فاصله زیادی با زمان کاهش محدودیت های ضد کرونایی دارد.

کرونا در اروپا، قربانیان آلمان از 2000 نفر گذشت، شهردار لندن: هنوز به نقطه اوج نرسیده ایم

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا همچنان مانند اسبی افسار گریخته در اتحادیه اروپا می تازد و بسیاری کشورها را دچار بحرانی روزافزون نموده است.

گذشتن شمار مبتلایان به کرونا در جمهوری چک از مرز 5 هزار نفر

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جمهوری چک از مرز 5 هزار نفر گذشته است. وزارت بهداشت چک از حدود 195 مبتلای جدید در عرض 24 ساعت گذشته خبر داده است. دولت چک روز دوشنبه کاهش محدودیت های ضد کرونایی را در دستور کار قرار داده بود. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرار بود بعضی کسب و کارها باز شده و بعضی ورزش ها ماند یوگا و دوچرخه سواری دوباره انجام گردد.

شهردار لندن: هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده ایم

شهردار لندن هم اعلام نموده است که این کشور هنوز فاصله زیادی با زمان کاهش محدودیت های ضد کرونایی دارد. وی اعلام نموده که تا زمان رسیدن به نقطه اوج کرونا همچنان یک هفته و نیم زمان باید بگذرد.

ناو هواپیمابر فرانسه نیز به دلیل وجود افراد مشکوک به ابتلا به کرونا به بندری در این کشور فراخوانده شد.

وزارت دفاع فرانسه روز چهارشنبه بیان کرد که حدود 40 نفر از 1760 نفری که در ناو شارل دوگل حضور دارند به دلیل داشتن علائم مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا تحت نظارت پزشکی پیشرفته قرار گرفته اند.

شرکت خودروسازی بی ام و آلمان ماسک فراوری می نماید

در پی شیوع ویروس کرونا در آلمان شرکت خودروسازی بی ام و در آلمان هم فراوری ماسک های تنفسی را شروع می نماید. این شرکت اعلام نموده است که به زودی می تواند روزی صدها هزار ماسک را فراوری کند.

هشدار درباره رکود مالی در آلمان

انستیتو تحقیقات مالی آلمان هم بر این عقیده اند که اقتصاد آلمان به دلیل بحران ویروس کرونا با رکود چشمگیری روبرو خواهد شد. اقتصاد دادن های مهم آلمانی در گزارش بهاره خود برای دولت آلمان بیان کردند که بحران کرونا باعث رکود جدی در آلمان می گردد. بر اساس ارزیابی این اقتصاد دان ها در سال 2020 فراوری ناخالص ملی در آلمان 4.2 درصد کاهش پیدا می نماید. البته این خطر ایجاد می گردد که اوضاع بدتر هم گردد.

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم در سخنانی بسیاری خانواده ها را در دوران کرونا در برابر چالش ها و خطرات بزرگی ارزیابی نموده و در پیامی ویدئویی مشترک با همسرش از دوران پر استرس سخن گفت. وی همچنین توضیح داد که نباید کسانی که در شرایط سختی قرار دارند و تنها هستند و این بحران آن ها را به شدت تحت تاثیر قرار داده فراموش شوند.

عدم توافق وزرای دارایی اروپا درباره طرح مشترکی برای مقابله با عواقب کرونا

بعد از اینکه وزرای دارایی اتحادیه اروپا نتوانستند روی یک برنامه کمکی مشترک برای بهبود اوضاع مالی در دوران بحران کرونا به توافقی دست یابند ، اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان و همتای فرانسوی اش همه طرف ها را به توافق فراخواندند و بیان کردند که در این دوران سخت اروپایی ها باید در کنار هم بایستند.

مشاور علمی دولت فرانسه هم توصیه نموده است که قرنطینه ضد کرونایی در این کشور چند هفته دیگر باقی بماند. در حال حاضر این اقدامات محدود نماینده در فرانسه تا 15 آوریل (27 فروردین) ادامه دارد.

بر اساس اطلاعات محافل دولتی حال بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم که به علت ابتلا به کرونا وخیم شده بود و به آی سی یو رفته بود حالا در شرایط پایداری قرار گرفته است.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم خاتمه اقدامات محدود نماینده ضد کرونایی را در شرایط فعلی قابل تصور ندانسته و گفت: من تنها می توانم تصور کنم که به صورت گام به گام تغییرات شخصی در این راستا شکل گیرد.

درخواست لوکزامبورگ از آلمان برای لغو کنترل های مرزی

در این میان یان آزلبورن، وزیر امورر خارجه لوکزامبورگ از دولت آلمان درخواست نموده است که کنترل ها در مرزها با لوکزامبورگ و فرانسه را هر چه سریع تر لغو کند. وی کنترل های مرزی را نگران نماینده دانسته و با تاکید بر اینکه منطقه شنگن مهم ترین دستاورد اتحادیه اروپا است گفت: اگر این منطقه دچار فروپاشی گردد اروپا هم دچار چالش می گردد.

اسپانیا بازگشت گام به گام به شرایط نرمال را در دستور کار قرار می دهد

از اسپانیا هم خبر می رسد که این کشور می خواهد از اواخر آوریل بازگشت گام به گام به دوران معمول و کاهش محدودیت ها را در دستور کار قرار دهد. در اسپانیا از 15 ماه مارس محدودیت های سختگیرانه ضد کرونایی حاکم است که حال برای دومین بار تمدید شده است.

فرانسه در آستانه رکود مالی

بر اساس ارزیابی بانک ملی فرانسه، این کشور هم به دلیل بحران کرونا در رکود قرار می گیرد. بر اساس اولین ارزیابی ها بازده مالی این کشور در سه ماه ابتدایی امسال میلادی حدود 6 درصد کاهش پیدا نموده است.

آلمان برای وارد کردن تجهیزات پزشکی از چین پل هوایی ایجاد می نماید

در مبارزه با بحران کرونا جمهوری فدرال آلمان یک پل هوایی برای انتقال تجهیزات محافظ فوری از چین به آلمان را راه اندازی نموده است. به این ترتیب دولت آلمان هر روز یک هواپیمای مسافربری لوفت هانزا به ظرفیت حمل 25 تن بار را به شانگهای می فرستد. علاوه بر این، گزینه های حمل و نقل دیگری هم به وسیله وزارت دفاع آلمان وجود دارد.

جریمه نقدی تا 25 هزار یورو برای نقض قوانین قرنطینه در آلمان

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کسی که قوانین جدید قرنطینه برای مسافرانی را که به آلمان وارد می شوند را نقض کند باید انتظار جریمه های سنگینی را داشته باشد.

بر اساس قوانین جدیدی که آلمان مد نظر قرار داده مسافرانی که به آلمان وارد می شوند باید به مدت دو هفته در قرنطینه قرار گیرند. در صورت نقض این قانون بسته به اینکه تا چه حد تخلف افراد از قوانین برای جامعه خطرناک بوده است جریمه نقدی در انتظار فرد متخلف خواهد بود.

براساس تصمیمات دولت آلمان کسی که قوانین قرنطینه بعد از ورود به آلمان را نقض کند باید بین 200 تا 25 هزار یورو جریمه نقدی گردد. نقض ممنوعیت دیدار با افراد هم از جریمه حداقل 150 و حداکثر 10 هزار یورو را برای فرد متخلف به همراه خواهد داشت.

رئیس انجمن پزشکان آلمان هم بر این عقیده است که آلمانی ها در این تابستان هم نخواهند توانست آزادی سفر را دوباره تجربه نمایند. به گفته وی حتی در صورت کاهش گام به گام محدودیت ها این بحران همچنان تا تابستان کشور را درگیر خواهد نمود.

نفوذ روزافزون کرونا به خانه های سالمندان آلمان

گزارش ها همچنین حاکی از آن است که تا به حال در حداقل 331 خانه سالمندان در آلمان موارد ابتلا به ویروس کرونا کشف شده است. تعداد این نهادها مرتبا رو به افزایش است.

بر اساس آمارها حداقل 226 نفر تا به حال در خانه های سالمندان آلمان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. برای مقابله با شیوع کرونا در همه ایالات آلمان ممنوعیت دیدار در خانه های سالمندان تصویب شده است.

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در اروپا

بر اساس آمارهای رسمی کرونا همچنان در کشورهای اروپایی گسترش پیدا نموده و تعداد بیشتری را درگیر می نماید.

بر اساس آمارهای منتشر شده تا به حال در اسپانیا 146960 نفر به کرونا مبتلا شده و 14555 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 135586 نفر به کرونا مبتلا شده و 17127 نفر هم در اثر ابتلا به لین بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 109069 نفر به کرونا مبتلا شده و 10328 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد در آلمان هم 107663 نفر به این بیماری مبتلا شده و 2016 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته و تا به حال 55242 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 6159 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 967

به "کرونا در اروپا، قربانیان آلمان از 2000 نفر گذشت، شهردار لندن: هنوز به نقطه اوج نرسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، قربانیان آلمان از 2000 نفر گذشت، شهردار لندن: هنوز به نقطه اوج نرسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید