خانه های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند

به گزارش تعطیلات رو، اصلانی گفت: کلیه املاک چه دارای سند رسمی و چه دارای سند غیررسمی باید در سامانه املاک و اسکان ثبت شوند.

خانه های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند

به گزارش ، پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مورد ثبت املاک در سامانه املاک و اسکان گفت: ما برای اینکه زیرساخت ها دچار مشکل نشوند خوداظهاری را بر اساس ارقام کد ملی افراد طبقه بندی و دسته بندی کردیم.

او اضافه نمود: اگرچه مردم هنوز آشنایی کافی برای نحوه ثبت اطلاعات خود در این سامانه ندارند، اما در حال حاضر اطلاعات خود را به تدریج در این سامانه ثبت می نمایند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی سامانه املاک و اسکان را گامی جدید در راستای شفاف سازی اطلاعات دانست و گفت: با توجه به اینکه ما قبلا چنین چیزی را نداشتیم ممکن است مقاومت هایی در برابر آن صورت بگیرد و لذا از رسانه ها درخواست می کنیم که به این حوزه ورود نمایند.

اصلانی با اشاره به طراحی کلیپ های آموزشی برای تسهیل ورود افراد جامعه به سامانه املاک و اسکان گفت: ما این کلیپ ها را در اختیار رسانه ها و همچنین سامانه قرار دادیم تا مردم مشاهده نمایند، اما تحقق این مهم، وفاق و همکاری عمومی را می طلبد.

او نقش رسانه ها را در شفاف سازی اطلاعات و نشان دادن هدف اصلی از راه اندازی این سامانه بسیار پررنگ دانست و اظهار کرد: قطعاً منافع اصلی این اقدام به آحاد مردم برمی گردد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تذکر این نکته که نه تنها مالکان، بلکه همه ایرانی ها باید توسط سرپرست خانوار وارد این سامانه شوند و اطلاعات سکونتی و مالکیتی خود را وارد نمایند، گفت: قانونگذار برای حمایت از افرادی که واقعا قصد عرضه ملک خود را دارند، اما در بازار تقاضایی برای آن ها نیست، ضمانت هایی را در نظر گرفته است.

اصلانی اضافه نمود: اگر کسی بخواهد ملک خود را به قیمت روز به بازار عرضه کند، تداخلی با این ماده قانونی پیدا نخواهد کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه کلیه املاک اعم از دارای سند رسمی و غیررسمی باید در سامانه ثبت نمایند، گفت: هیچ تبعیضی بین شهر های مختلف نیز در این مورد وجود ندارد و حتی برای سکونت و مالکیت در خانه هایی که در شهر هایی با جمعیت زیر100 هزار نفر هستند نیز باید خوداظهاری گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1701

به "خانه های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های دارای سند غیررسمی هم باید در سامانه املاک ثبت شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید