دوچرخه سواری کلید سلامتی برای بیماران کلیوی

به گزارش تعطیلات رو، محققان دریافتند، سلامت قلب بیماران مبتلا به نارسایی کلیه را می توان با دوچرخه سواری متوسط بهبود بخشید.

دوچرخه سواری کلید سلامتی برای بیماران کلیوی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از آسیانیوز، مطالعه جدید منتشر شده در مجله بین المللی کلیه نشان داد، بیمارانی که از نارسایی کلیه رنج می برند و تحت دیالیز قرار می گیرند می توانند با دوچرخه سواری با شدت متوسط سلامت قلب خود را بهبود بخشند.

یافته های یک پژوهش اخیر نشان می دهد که دوچرخه سواری با شدت متوسط در حالی که فرد تحت دیالیز است می تواند به میزان قابل توجهی در بهبود سلامت قلب بیماران مبتلا به نارسایی کلیه یاری کند.

این مطالعه توسط دانشگاه لستر با حمایت موسسه خیریه Kidney Research UK و موسسه تحقیقات بهداشتی (NIHR) انجام شد. یافته های این مطالعه در ژورنالی با عنوان Kidney International منتشر شد.

دیالیز می تواند منجر به آسیب به قلب گردد که با گذشت زمان درنهایت نارسایی قلبی را به بار می آورد. این مطالعه برای آنالیز اینکه آیا ورزش می تواند این عوارض جانبی را کاهش دهد، آنالیز شد.

پس از شش ماه، قلب افرادشرکت نماینده در این تحقیق با اسکن ام آر آی ارزیابی شد و با تصویربرداری قبل از آزمایش مقایسه شد. بیمارانی که دوچرخه سواری نموده بودند، در چندین جنبه سلامت قلب بهبود یافته بودند. قلب آنها بیشتر شبیه اندازه طبیعی بود، جای زخم کمتری داشتند و سفتی رگهای اصلی کمتر بود.

تجزیه و تحلیل این مطالعه همچنین نشان داد، دوچرخه سواری صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های مراقبت های بهداشتی این دسته از افراد دارد. کارشناسان تأکید می نمایند، مسئله ای که درباره بیماران کلیوی وجود دارد این است که آن ها علاوه بر مسائل کلیه، قلب های آسیب دیده و ضعیفی دارند که احتیاج به درمان هایی برای کاهش حملات قلبی به وجود می آورد.

جیمز برتون، محقق ارشد این مطالعه می گوید: ما می دانیم که تحرک بیشتر می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی، کنترل وزن، کاهش فشار خون و کلسترول و بهبود سلامت روان یاری کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1659

به "دوچرخه سواری کلید سلامتی برای بیماران کلیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه سواری کلید سلامتی برای بیماران کلیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید