راه اندازی صدای دانش آموز برای مناطق عشایری، ایجاد ارتباط دو سویه معلم و دانش آموز

به گزارش تعطیلات رو، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش درباره تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری توضیحاتی ارائه و از راه اندازی مرکزی تحت عنوان صدای دانش آموز اطلاع داد.

راه اندازی صدای دانش آموز برای مناطق عشایری، ایجاد ارتباط دو سویه معلم و دانش آموز

محمدرضا سیفی در گفت وگو با تعطیلات رو، در پاسخ به کامنت یکی از مخاطبان تعطیلات رو مبنی بر اینکه آقای وزیر، دانش آموزان محروم عشایری که پول شارژ اعتبار گوشی های ساده والدین خوشان را هم ندارند چطور شاد نصب نمایند؟ و چه فکری براشون دارید؟ اظهار کرد: ما در ابتدای امسال در راستای تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری که به اینترنت و تلویزیون دسترسی ندارند، دستورالعملی را صادر و ابلاغ کردیم.

وی اضافه نمود: در واقع آموزش در مناطق عشایری و روستایی هم تعطیل نشده و ادامه دارد.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بعضی توصیه های این دستورالعمل گفت: استفاده از ظرفیت شبکه سیمای استان برای بازبخش کلاس های درس شبکه تلویزیونی آموزش، استفاده از ظرفیت رادیویی صدا و سیمای استان برای فراوری محتوی آموزشی صوتی، استفاده از ظرفیت دستگاه های پخش خانگی، اعزام راهبران آموزشی و تربیتی و معلمان داوطلب برای حضور در منازل دانش آموزان و استفاده از ظرفیت افراد باسواد خانواده جهت تدریس خانگی به دیگر فرزندان از جمله راهکارهای تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری است.

وی ادامه داد: همچنین تهیه درسنامه خودآموز یا نیمه خود آموز به صورت مکتوب، استفاده از ظرفیت مخابرات برای تماس تلفنی راهبران آموزشی و تربیتی با اولیا و دانش آموزان و اعزام هفتگی آنها با رعایت تمام نکات ایمنی و بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس در این مناطق به همراه تجهیزات موردنیاز مانند تلویزیون، دستگاه پخش نماینده و موتوربرق کوچک در مناطق صعب العبور روستایی و عشایری برای نمایش محتوای های آموزشی برای این دانش آموزان دنبال می گردد.

سیفی به نمونه ای از اقدامات اجرا شده در بعضی استان ها اشاره نمود و گفت: به عنوان مثال در استان یزد برای آن دسته از دانش آموزان عشایری که دسترسی به اینترنت نداشتند درسنامه ای در قالب بسته آموزشی به درب منازل و چادرهای عشایری آنان ارسال شد. یا در خراسان شمالی بیش از1000 دقیقه فراوری محتوای رادیویی اجرا شده و در استان فارس از تلفن همراه استفاده شد. در خراسان رضوی نیز بیش از 30 هزار جلد بسته آموزشی در قالب مجموعه ای از محتوای کتب درسی، تحت عنوان قاصدک سلامت برای دانش آموزان عشایری و روستایی درنظر گرفته شد.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت که هفته آینده شیوه نامه تکمیلی نیز با مبنای تداوم آموزش برای مناطقی که دسترسی به اینترنت و تلویزیون ندارند ارسال خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: به دنبال راه اندازی مرکزی با عنوان صدای دانش آموز هستیم تا دانش آموزان و معلمان همانند شبکه شاد، ارتباط دو سویه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1012

به "راه اندازی صدای دانش آموز برای مناطق عشایری، ایجاد ارتباط دو سویه معلم و دانش آموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی صدای دانش آموز برای مناطق عشایری، ایجاد ارتباط دو سویه معلم و دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید