روابط ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری تقویت گردد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: روابط خوب و سازنده ای بین ایران و بلغارستان وجود دارد و باید در حوزه گردشگری نیز تعامل دو کشور تقویت گردد.

روابط ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری تقویت گردد

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز چهارشنبه 23 آبان 97 پیش از سفر به بلغارستان در پاویون فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) با کریستو پولنداکوف سفیر بلغارستان در ایران دیدار و گفت وگو کرد.

معاون رئیس جمهوری در این دیدار گفت: ارتباطات گردشگری بین ایران و بلغارستان باید تقویت گردد، با توجه به علاقه مندی مردم دو کشور به یکدیگر زمینه لازم برای افزایش تبادل گردشگر بین ایران و بلغارستان وجود دارد.

او توضیح داد: ایران دارای صنایع دستی بسیار متنوع و زیبایی است که می تواند برای مردم و گردشگران بلغارستان جذاب باشد، کشور ما جزو سه کشور برتر جهان در حوزه صنایع دستی است و آماده ایم تا در این زمینه نیز با کشور بلغارستان همکاری داشته باشیم.

مونسان افزود: همچنین ایران یک کشور تاریخی با میراث فرهنگی بسیار غنی است و کارشناسان ما تجربیات بسیار خوبی در مرمت آثار تاریخی دارند، آماده ایم این تجربیات را در اختیار بلغارستان نیز قرار دهیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه در هر سه بخش ماموریت و وظایف سازمان و افزایش همکاری ها در این حوزه ها با مقامات کشور بلغارستان گفت وگو خواهد نمود، افزود: امیدواریم با کوشش سفرای دو کشور، زمینه لازم برای معرفی ظرفیت های ایران و بلغارستان به مردم فراهم گردد و بستر مناسب برای همکاری ها به وجود آید.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به سایر موضوعاتی که در این سفر به آنها می پردازند، گفت: گفت وگو با مقامات کشور بلغارستان در خصوص مسائل مختلف از جمله تحریم های یک جانبه، ظالمانه و غیرعادلانه آمریکا علیه ایران نیز در این سفر انجام می گردد، ما انتظار داریم کشور بلغارستان در این شرایط، افزایش روابط با ایران را در دستور کار قرار دهد.

او ادامه داد: ایران و بلغارستان باید روابط تجاری و مالی خود را گسترش دهند، در این سفر با نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی بلغارستان دیدار و گفت وگو خواهیم داشت و کوشش می کنیم تا با برگزاری تور آشناسازی و ایجاد زمینه ارتباط این افراد با فعالان گردشگری ایران، تبادل گردشگر بین دو کشور را افزایش دهیم.

همچنین کریستو پولنداکوف سفیر بلغارستان در ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر معاون رئیس جمهوری به بلغارستان گفت: ایران و بلغارستان همواره روابط خوبی با هم داشته اند و این دو کشور در طول تاریخ هیچ مسئله ای با هم نداشته اند.

او توضیح داد: گردشگری 15 درصد از اقتصاد بلغارستان را به خود اختصاص داده است و این کشور تجربیات خوبی در این بخش دارد.

سفیر بلغارستان در ایران ادامه داد: بلغارستان سومین کشور از نظر جاذبه های گردشگری در اروپا است و ما علاقه مند هستیم که گردشگران ایرانی بیشتری از این کشور دیدن نمایند.

پولنداکوف افزود: افزایش ارتباطات فرهنگی و گردشگری بین دو کشور، زمینه مناسبی برای افزایش ارتباطات در سایر حوزه ها است و ما امیدواریم که در تمام بخش ها با ایران همکاری داشته باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 شهریور 1398 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 336

به "روابط ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری تقویت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و بلغارستان در حوزه گردشگری تقویت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید