سر نخ حمله تروریستی اتریش به آلمان رسید

به گزارش تعطیلات رو، نیروهای امنیتی آلمان روز گذشته در عملیاتی ویژه در برخی ایالات آلمان محل سکونت چهار جوان را که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با عامل حمله تروریستی وین ارتباط داشتند، تفتیش کردند.

سر نخ حمله تروریستی اتریش به آلمان رسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان تی وی آلمان، بعد از حمله تروریستی دوشنبه شب وین که منجر به کشته شدن چهار نفر شد نیروهای امنیتی آلمان روز جمعه در عملیاتی ویژه در چند شهر آلمان اقامتگاه چهار جوان را تفتیش کردند که بر اساس شواهد با عامل حمله تروریستی وین در ارتباط بوده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

خبرگزاری آلمان با استناد به دادستانی کل فدرال آلمان اعلام کرده که دو نفر از این افراد که 19 تا 25 سال سن داشتند در تابستان گذشته با عامل حمله تروریستی وین دیدار کرده اند. دو جوان دیگر هم که کمتر از 20 سال داشتند از طریق اینترنت با عامل این حمله در ارتباط بوده اند.

مأموران امنیتی آلمان اعلام کردند چهار جوانی که خانه آنها بازرسی شده است از اعضای داعش بوده اند. بر اساس گزارش های منتشرشده بازرسی محل سکونت این چهار جوان با توجه به اطلاعاتی اجرا شده که دستگاه قضائی اتریش در اختیار نهادهای آلمانی قرار داده است.

یکی از دو جوانی که خانه آنها تفتیش شده، چندبار در محل اقامت عامل حمله تروریستی وین دیده شده است.

شامگاه دوشنبه جوانی 20ساله تبعه اتریش با پدر و مادر اهل مقدونیه شمالی در خیابان های اطراف کنیسه مرکزی شهر وین با تیراندازی و حمله با قمه به رهگذران و نیروی پلیس چهار نفر را به قتل رساند و حدود 20 نفر را مجروح کرد که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ضارب از حامیان گروه تروریستی داعش بود و در محل حادثه به ضرب گلوله مأموران پلیس از پا درآمد.

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش اعلام کرده که در ارتباط با حمله تروریستی در وین دو نفر در سوئیس بازداشت شده اند و عملیاتی در یک کشور دیگر در جریان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1397

به "سر نخ حمله تروریستی اتریش به آلمان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سر نخ حمله تروریستی اتریش به آلمان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید