کرونا در اروپا، از ضررهای میلیاردی شرکت های عظیم خودروسازی تا رکودهای مالی تاریخی

به گزارش تعطیلات رو، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از ضررهای میلیاردی شرکت های مهم خودروسازی و هواپیماسازی اروپا و رکود مالی چشمگیر از جمله در کشورهای آلمان و اتریش پیامد شیوع کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از ضررهای میلیاردی شرکت های عظیم خودروسازی تا رکودهای مالی تاریخی

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های غربی در اروپا و چالشی حل نشده در این اتحادیه است.

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که اسپانیا می خواهد دولت انگلیس را متقاعد کند که بعضی مناطق این کشور را در لیست مناطق امن کرونایی خود قرار دهد.

بدترین بحران اقتصادی دویچه بان آلمان پیامد کرونا

دویچه بان آلمان هم در نیمه ابتدایی امسال میلادی به دلیل عواقب بحران کرونا حدود 3.7 میلیارد یورو ضرر نموده است.

ریچارد لوتز، رئیس دویچه بان آلمان در سخنانی گفته است: پاندمی کرونا دویچه بان را در بدترین بحران اقتصادی از زمان تاسیس خود تا کنون قرار داده است.

در نیمه ابتدایی امسال میلادی تعداد مسافران ریلی در آلمان با 37 درصد کاهش به 663 میلیون مسافر رسیده و میزان فروش هم با 12 درصد کاهش به 19.4 میلیارد یوو رسید.

رکورد بالای میزان مبتلایان جدید در لهستان در 24 ساعت

لهستان هم با 615 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت بااترین میزان ابتلا به کرونا را به ثبت رساند. 15 نفر دیگر هم در عرض 24 ساعت در این کشور در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند. وزارت بهداشت لهستان این خبر را در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد. به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در لهستان به 45031 و شمار جانباختگان هم به 1709 نفر افزایش پیدا کرد.

کاهش چشمگیر میزان فروش شرکت پورشه آلمان

بیماری کرونا همچنین میزان فروش و سود شرکت خودروسازی پورشه آلمان را هم کاهش داد. بر اساس ارزیابی ها در نیمه ابتدایی امسال میلادی میزان فروش این شرکت خودروسازی لوکس با بیش از یک چهارم کاهش به 1.2 میلیارد یورو سقوط کرد.

ضررهای میلیاردی شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا

شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا هم از ضررهای بالا در دوران کرونا اطلاع داده است. بر اساس اطلاعات این شرکت هواپیماسازی از آنجا که تعداد تحویل هواپیماها کاهش پیدا نموده است در سه ماهه دوم امسال میلادی یک ضرر بیش از 1.4 میلیارد یورویی به این شرکت رسیده است.

رکود اقتصادی تاریخی در اتریش

بر اساس ارزیابی اقتصاد دادن ها در اتریش محدودیت ها برای مقابله با شیوع کرونا اقتصاد این کشور را با رکود 12.8 درصدی روبرو نموده است.

بر اساس اطلاعات انستیتو تحقیقات اقتصادی (Wifo) رکود اقتصادی در اتریش در سه ماهه دوم امسال میلادی بعد تاریخی داشته است.

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در اوکراین

اوکراین هم با حدود 1197 ابتلای جدید کرونایی در عرض 24 ساعت یک رکورد بالا را به ثبت رسانده است.

در مجموع تا به حال در اوکراین بیش از 68 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و 1673 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. شمار مبتلایان جدید در اوکراین طی دو ماه گذشته و بعد از کاهش محددیت های کرونایی به شدت افزایش پیدا نموده است.

دولت اوکراین برای مقابله با این شرایط در هفته جاری محدودیت های ارتباطی گسترده تا 31 آگوست را در کشور اعمال نموده و از شهروندان خواست در اماکن عمومی از ماسک استفاده نمایند.

ضرر بالای شرکت رنوی فرانسه در دورن کرونا

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه هم پیامد بحران کرونا ضرر بالایی را متحمل شده است.

این شرکت خودروسازی فرانسوی روز پنج شنبه از یک ضرر بالای 7.3 میلیارد یورویی در نیمه ابتدایی امسال میلادی اطلاع داد. فروش این شرکت خودروسازی هم با یک سوم کاهش نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته به 18.4 میلیارد یورو رسیده است. بر اساس اطلاعات این شرکت خودروسازی اروپایی میزان درخواست ها برای خرید ازاین شرکت در ماه های گذشته به دلیل بحران کرونا به شدت کاهش یافته است.

ضرر میلیاردی شرکت فولکس واگن آلمان

تاثیرات محدودیت های کرونا در ماه مارس و آوریل امسال میلادی همچنین بر میزان سوددهی شرکت فولکس واگن آلمان هم تاثیر گذاشته است. بر اساس اطلاعات مقامات این شرکت خودروسازی آلمانی، این شرکت در نیمه اول امسال میلادی بر اثر عواقب بحران کرونا ضرر 1.4 میلیارد یورویی به بار آورده است.

فروش این شرکت هم به دلیل کاهش درخواست ها پیامد شیوع کرونا با 23 درصد کاهش به 96 میلیارد یورو رسیده است.

پلیس آلمان برای تست اجباری کرونا از اعمال زور هم استفاده می نماید

اتحادیه پلیس آلمان هم اعلام نموده که تست کرونای اجباری برای مسافرانی که از مناطق کرونایی بر می گردند می تواند به عنوان آخرین ابزار با خشونت انجام گردد.

انتقاد مجلس انگلیس از اقدامات دولت در دوران بحران کرونا

مجلس انگلیس هم در ارتباط با ویروس کرونا انتقاد شدیدی به دولت وارد نموده است. کمیسیون امور اقتصادی عمومی مجلس انگلیس روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: توصیه دولت به بیمارستان های انگلیسی برای مرخص کردن هزاران بیمار و فرستادن آن ها به خانه های سالمندان بدون اینکه ابتلای آن ها به ویروس کرونا آزمایش گردد اقدامی بی پروایانه و خطایی سخت بود.

آلمان هم برای مقابله با ویروس کرونا در آفریقا حدود 1.4 میلیون تست کرونا را در دسترس قرار می دهد.

اتریش هم مدل دورکاری در فرمی تغییر یافته را برای 6 ماه دیگر و تا ماه مارس سال 2021 تمدید می نماید. این خبر را صدر اعظم اتریش روز گذشته خاطرنشان کرد.

کاهش چشمگیر بازده اقتصادی در آلمان

بازده اقتصادی در آلمان هم در سه ماه دوم امسال میلادی پیامد بحران کرونا به شدت کاهش پیدا نموده است. بر اساس اطلاعات دفتر اداره آمار فدرال آلمان میزان فراوری ناخالص ملی در آلمان در این دوره زمانی نسبت به سه ماهه قبلی حدود 10.1 درصد کاهش داشته است.

در همین زمان آژانس اشتغال فدرال آلمان هم خاطرنشان کرد که تعداد بیکاران در آلمان از ماه ژوئن تا جولای با در نظر دریافت نرخ فصلی افزایش پیدا نموده است.

در کشور سوئیس هم موارد جدید ابتلا به کرونا افزایش چشمگیری داشته است. بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی در این کشورتا صبح چهارشنبه 192 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور گزارش شده است که از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید حکایت دارد.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی

آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 329721 نفر به کرونا مبتلا شده و 28441 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 301455 نفر به کرونا مبتلا شده و 45961 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 246776 نفر به کرونا مبتلا شده و 35129 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 208885 نفر به کرونا مبتلا شده و 9212 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 185196 نفر به کرونا مبتلا شده و 30238 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1209

به "کرونا در اروپا، از ضررهای میلیاردی شرکت های عظیم خودروسازی تا رکودهای مالی تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از ضررهای میلیاردی شرکت های عظیم خودروسازی تا رکودهای مالی تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید