صادرات خاک جزیره هرمز شایعه است

عضو شورای اسلامی جزیره هرمز ضمن تکذیب صادرات خاک جزیره هرمز، اعلام کرد: ای کاش افرادی که دست به دامن زدن چنین شایعاتی می زنند خود قدری به رعایت مسائل زیست محیطی پایبند باشند.

صادرات خاک جزیره هرمز شایعه است

محمد سلامتی در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به واکنش مسئول کمیسیون گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر هرمز به گسترده شدن فرش سنگی در این جزیره، اضافه نمود: در ساخت اثر محیطی داماهی که در واقع یک لند آرت Land art است، از هیچ گونه خاکی استفاده نشده بلکه عوامل این برنامه فرهنگی تنها محیط دایره شکلی را خط کشی نموده و برای پدیدار شدن خط ها از سنگ های اطراف بهره برده است و هیچ گونه برداشت خاکی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه از گفته های محمد هرمزی دیگر عضو شورای اسلامی هرمز متعجبم، اظهار کرد: این اثر سال 90 توسط محمد سایبانی و چند هنرمند دیگر انجام شد و وی سال جاری با اطلاع از کامل کردن آن اقدام به ساخت اثر محیطی داماهی کرد و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نشده است.

سلامتی با اشاره به اینکه پس از خواندن متن مصاحبه به هرمزی بیان کردم اینچنین مصاحبه ای بدون اطلاع به هیچ وجه صحیح نیست، اضافه نمود: وی خود اگر نگران خاک هرمز و مسائل زیست محیطی است چرا در مغازه اش اقدام به فروش خاک هرمز می نماید.

عضو شورای اسلامی جزیره هرمز ادامه داد: وی یکبار بیان کرد این خاک های مصنوعی است، اگر این موضوع صحت دارد، آیا فریب مردم در فروش خاکی که گفته می گردد متعلق به جزیره هرمز است اما در واقع مصنوعی است، امری درست است؟!

وی همچنین نسبت به برخی صحبت ها در خصوص صادرات خاک هرمز، توضیح داد: این امر به هیچ وجه صحت ندارد و تکذیب می کنم زیرا هیچ گونه خاکی از جزیره هرمز صادر نمی گردد.

سلامتی با بیان اینکه معدن خاک هرمز مدت یک سال است که تعطیل بوده و فعالیتی ندارد، اظهار کرد: نمی دانم چرا با وجود جزایر مختلف گردشگری همچون هنگام در هرمزگان، تنها همواره برای جزیره هرمز شایعه و مسأله ایجاد می نمایند و آن را علم می نمایند و نمی گذارند مردم این منطقه در آرامش به زندگی خود پرداخته و از ظرفیت های گردشگری بهره کافی را ببرند.

به گزارش خبرنگاران، فرش سنگی هرمز در آخرین پنج شنبه و جمعه آذرماه با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در بخشی از سواحل جزیره هرمز نقش بست که محمد هرمزی، مسئول کمیسیون گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر هرمز امروز در گفت و گویی با خبرنگاران نسبت به این موضوع واکنش داد و اضافه نمود: مخالف هنر و هنرمند نیستیم. مهم آن است که برای توسعه پایدار فکر اساسی گردد، نه این که صرف انجام یک کار کوتاه مدت تبلیغاتی و بدون برنامه و معرفی شخصی خاص باشد. ان شاء الله این کارها به صلاح و کارشناسی شده انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صادرات خاک جزیره هرمز شایعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات خاک جزیره هرمز شایعه است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید