عاشورزاده: برای طلای المپیک فقط 100 میلیون بیشتر از برد تیم های درجه سه فوتبال می گیریم، مسئولان، ورزشکاران را به جان هم انداختند

به گزارش تعطیلات رو، فرزان عاشورزاده، قهرمان سابق تکواندو دنیا گفت: مسئولان ورزش کشور کاری کردند که ورزشکاران ما نیز به جان هم بیفتند و عِرق ملی کمتر و کمتر گردد.

عاشورزاده: برای طلای المپیک فقط 100 میلیون بیشتر از برد تیم های درجه سه فوتبال می گیریم، مسئولان، ورزشکاران را به جان هم انداختند

فرزان عاشورزاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی تعطیلات رو، در مورد حضور در تورنمنت آزاد ترکیه گفت: مسابقات آزاد ترکیه هفته آینده و در روزهای 26 و 27 بهمن ماه برگزار خواهد شد و با توجه به عدم حضور در اردوی تیم ملی، همراه با تیم لوازم خانگی کن در این مسابقات حضور خواهم داشت. این مسابقات در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد و از 10 امتیاز المپیکی برخوردار است. امیدوارم در این مسابقات با عملکردی خوب و کسب یک مدال خوشرنگ پیروز به کسب امتیازات کامل شوم و با بدنی آماده در مسابقات جام ریاست فدراسیون دنیای شرکت کنم.

وی در مورد حضور در مسابقات تکواندوی جام ریاست فدراسیون دنیای گفت: ثبت نام اولیه را برای حضور در مسابقات انجام دادم و تنها باید در مورد وزن خود برای حضور در این مسابقات تصمیم بگیرم. به احتمال زیاد در وزن 58- کیلوگرم در مسابقات جام ریاست فدراسیون دنیای شرکت خواهم کرد. در این چند وقت تمرینات بسیار خوبی داشتم و مصمم هستم نتیجه خوبی را در مسابقات کیش کسب کنم.

قهرمان سابق دنیا در مورد حضور و پیگیری تمرینات خود در اصفهان گفت: در حال حاضر و با توجه به اتفاقاتی که رقم خورد به صورت انفرادی در حال تمرین هستم و به همین جهت کوشش می کنم در شهرها و باشگاه های دیگر با بازیکنان مختلف تمرین کنم تا روز به روز شرایط بدنی بهتری داشته باشم. همچنین با توجه به اینکه تیم تکواندویی را با جلال خدامی تشکیل دادم یک هفته در اصفهان حضور داشتم و تمرینات بدنسازی خود را در این شهر پیگری کردم.

عاشورزاده در مورد آمادگی بدنی خود برای حضور در مسابقات ترکیه و کیش گفت: حقیقتا نمی توانم اعلام کنم در چند درصد آمادگی قرار دارم و معتقد هستم با توجه به شرایط بدنی متفاوت ورزشکاران صحبت هایی که بعضی مربیان از میزان آمادگی ورزشکاران اعلام می نمایند غیر معقول است اما در حال حاضر در شرایط آمادگی خوبی هستم و چه بسا حتی شرایط بهتری نسبت به حریفان خود داشته باشم.

وی تاکید نمود: در هفته پایانی لیگ برتر نیز با توجه به پبروزی در تمام مسابقات این فصل خود به عنوان بهترین بازیکن لیگ تکواندو انتخاب شدم و شرایط خود را فراتر از رقبا دیدم. امیدوارم در مسابقات پیش رو نیز در لحظه و ثانیه توان و استعداد خدادادی خود را شکوفا کنم. با تمام وجود دوست دارم بهترین نتایج را در مسابقات آینده کسب کنم. گاهی بعضی تلنگرها باعث می گردد انگیزه یک ورزشکار چندبرابر گردد و در حال حاضر نیز انگیزه من چند برابر گذشته است. هدفم این است استعدادی که خدا در وجودم قرار داده را به بهترین شکل به نمایش بگذارم و جای مدال هایی که در کلکسیونم حضور ندارد را پر کنم.

عاشورزاده در مورد درگیری لفظی بهداد سلیمی با ملی پوشان فوتبال ایران به تعطیلات رو گفت: اصلا منکر لحن بد بهداد سلیمی نیستم اما او آنقدر شهامت داشت که عذرخواهی کند. سلیمی حرف بدی نزده و مسائل درستی را مطرح نموده بود. ورزشکاران سایر رشته ها بعد از کسب مدال در المپیک، بازی های آسیایی و قهرمانی دنیا نمی دانند چه زمانی جوایز خود را دریافت می نمایند، اما فوتبالیست ها با وجود داشتن قراردادهای عالی بعد از پیروزی مقابل کشورهای درجه دو و سه آسیایی پاداش یک میلیون دلاری دریافت نموده و هر بازیکن 500 میلیون تومان پاداش می گیرد.

دارنده مدال برنز بازی های آسیایی 2018 اندونزی تاکید نمود: این در حالی است که ورزشکاران سایر رشته ها باید چهار سال خود را بکشند که به مسابقات آسیایی یا المپیک اعزام شوند. آیا در مسابقات همه شرایط به خوبی پیش می رود که پیروز به کسب مدال شوند یا نه؟ آیا بعد از دریافت مدال جوایز خود را به موقع دریافت می نمایند؟ در نهایت برای کسب مدال طلا 160 سکه پرداخت می گردد که با توجه به قیمت حال حاضر سکه تقریبا معادل 600 میلیون تومان می گردد. این مسائل و تفاوت ها باعث دلسردی سایر ورزشکاران شده است. سلیمی در همین خصوص اعتراض خود را نشان داد و حمایت تمام قهرمانان المپیک از جمله حمید سوریان که از او دیگر ورزشکار بزرگتری نداریم، را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: واقعا در حق ورزشکاران انفرادی رشته های تکواندو، کاراته، کشتی و وزنه برداری اجحاف می گردد. ورزشکاران انفرادی وقتی می ببیند بعد از قهرمانی جوایز خود را دریافت نمی نمایند، اما فوتبالیست ها با فزونی مقابل تیم های درچه چندم سریع پاداش خود را دریافت می نمایند، بی انگیزه می شوند. این تبعیض مسئولان ورزش کشور واقعا ورزشکاران سایر رشته های ما را دلسرد نموده است. در این وضع بد اقتصادی اگر ورزشکاران انفرادی ما اندکی انگیزه داشتند، آن را نیز از دست دادند. من با ورزشکاران سایر رشته ها در ارتباط هستم و همه از این شرایط ناراحت هستند.

قهرمان بازی های آسیایی اینچئون اعلام نمود: تنها دلخوشی مردم در سالیان اخیر ورزش است که مسئولان ورزش کشور کاری کردند که ورزشکاران ما نیز به جان هم بیفتند و عرق ملی کمتر و کمتر گردد. در گذشته هیچ وقت ندیده بودیم که فوتبالیست ها با ورزشکاران انفرادی درگیر شوند، اما سیاست مسئولان در توزیع منابع اقتصادی به قدری بد بود که همه ورزشکاران را به جان هم انداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 177

به "عاشورزاده: برای طلای المپیک فقط 100 میلیون بیشتر از برد تیم های درجه سه فوتبال می گیریم، مسئولان، ورزشکاران را به جان هم انداختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاشورزاده: برای طلای المپیک فقط 100 میلیون بیشتر از برد تیم های درجه سه فوتبال می گیریم، مسئولان، ورزشکاران را به جان هم انداختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید