قیمت سهام برخی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

به گزارش تعطیلات رو، فرایند صعودی بازار سرمایه بی وقفه ادامه دارد و در هفته گذشته شاهد فتح قله دو میلیون واحد شاخص بودیم. این درحالی است که شواهد نشان می دهد منابعی که وارد این بازار می گردد، آنطور که باید و شاید وارد چرخه فراوری نشده است؛ موضوعی که یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تایید آن، گفت: بازار سرمایه نقشی در فراوری یا تجهیز منابع اقتصادی شرکتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفا نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است.

قیمت سهام برخی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

فردین آقابزرگی در گفت و گو با تعطیلات رو، با تاکید بر اینکه تا زمانی که بازار جذابی مشابه بازار سرمایه در کشور ایجاد نگردد، جذابیت این بازار ادامه دارد، اظهار کرد: درحال حاضر علاقه مندی به ورود به بازار سرمایه صرفا به دلیل جلوگیری از کاهش ارزش پول صورت می گیرد و این فرایند بدون وجود منطق اقتصادی، فرایند افزایشی به خود گرفته است، زیرا هیچ بازار موازی جذابی وجود ندارد.

وی درمورد تناسب یا عدم تناسب قیمت سهام و ارزش ذاتی آن نیز شرح داد: می توان گفت این تناسب در اغلب شرکت های موجود وجود ندارد و این موضوع نقطه ضعفی برای بازار سرمایه است. از سوی دیگر بازار سرمایه نقشی در فراوری یا تجهیز منابع اقتصادی شرکتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفا نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است که این جذابیت هم فلسفه وجودی بورس است که فضایی ایجاد گردد تا فعالان بازار، بنگاه های اقتصادی و فراوریی بتوانند به منابع ارزان قیمت دست پیدا نمایند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: تا زمانی که تناسب حجم معاملات در بازار اولیه و ثانویه کم تر از 10 درصد است، شاهد تغییر و تحول چشمگیر در بازار اقتصادی به وسیله تجهیر منابع توسط بازار سرمایه نخواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1228

به "قیمت سهام برخی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت سهام برخی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید