مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از استارت آپ های گردشگری دارای مجوز

به گزارش تعطیلات رو، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: استارت آپ های گردشگری متکی به فناوری های نوین و صنایع پیشرفته و برتر یا high tech هستند و به عنوان یکی از بخش های صنعت گردشگری شناخته و موجب درون زایی و برون نگری می گردد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از استارت آپ های گردشگری دارای مجوز

محمد ثابت اقلیدی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری،گفت: ما به عنوان دستگاه متولی امر گردشگری، امروز گریزی نداریم جز اینکه همزمان با پیشرفت های فناوری و تکنولوژی پاسخگوی مخاطبین و ذینفعان صنعت گردشگری از جمله گردشگران و شبکه کسب و کارهای مرتبط با آن باشیم و مسیر را برای توسعه فعالیت های مبتنی بر دانش و فناوری های نوین هموار کنیم.

او اضافه نمود: هم اکنون شاهد این هستیم که استفاده از ابزارها و فناوری های نوین الکترونیکی باعث تسهیل در دسترسی و پاسخگویی به احتیاجهای گردشگران و مسافران گردیده است. به طوریکه آنها به راحتی می توانند خدمات مورد احتیاج خود از جمله تهیه بلیت هواپیما و ... را خریداری و محل اقامتشان را به سرعت انتخاب نمایند.

ثابت اقلیدی به نقش فعالیت های استارت آپی در سرعت بخشیدن به حضور افراد خلاق در صنعت گردشگری و در نتیجه توسعه این صنعت در کشور، گفت: ما براساس تأکیدات ریاست محترم سازمان همواره به دنبال کاهش بروکراسی و تسهیل امور مربوط به صدور و تمدید مجوز فعالیت های گردشگری از جمله فعالیت های استارت آپی هستیم.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان برنامه و بودجه منعقد گردیده که یکی از موضوعات مهم آن حمایت از یکصد پروژه استارت آپی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال است.

او ادامه داد: همچنین راه اندازی خانه استارت آپ های گردشگری با مشارکت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری مراحل پایانی خود را طی می نماید و به زودی فعالیت های تخصصی آن شروع می گردد.

ثابت اقلیدی با اشاره به بروز مسائل اخیر برای برخی از استارت آپ ها تأکید کرد: سازمان همواره از فعالان بخش خصوصی دارای مجوز حمایت می نماید و در این راستا با دستور موکد معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، رسیدگی به موضوع بروز این مسائل در دستور کار و اولویت قرار گرفته است.

او افزود: رویکرد سازمان هم بر اساس منویات رییس سازمان میراث فرهنگی و تاکیدات دولت در مورد تسهیل کار مردم، این است که با کاهش بروکراسی ها و موانع دست و پاگیر زمینه را برای فعالیت رقابتی بخش خصوصی در یک فضای سالم فراهم کنیم.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، تاکید نمود: سازمان به عنوان متولی صنعت گردشگری همواره راساً بر فعالیت های انواع کسب و کارهای این صنعت از جمله فعالیت های استارت آپی به انحای مختلف نظارت مستمر دارد و با فعالیت های غیر مجاز براساس قوانین مربوطه برخورد لازم را به عمل می آورد.

او با یادآوری نامگذاری سال 2018 از سوی سازمان جهانی گردشگری با عنوان گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک، گفت: به واسطه انتظاراتی که جامعه برای تسهیل دسترسی آسان به سرویس ها، اطلاعات و احتیاجمندی ها دارد و با توجه به شعار سال 2018، سازمان در حال ایجاد زیرساخت های لازم برای پیاده سازی اکوسیستم نظارتی هوشمندی است که توانایی نظارت بر فعالیت های مبتنی بر فناوری های نوین را داشته باشد.

ثابت اقلیدی گفت: هدف ما این است که از استارت آپ ها و فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری که دارای خلاقیت و نوآوری هستند و همواره به رشد این صنعت و رونق اقتصادی زنجیره کسب و کارهای ذینفع آن و همچنین آسایش گردشگران را فراهم می آورند، بیش از پیش حمایت و فضا را برای افراد خلاق باز کنیم تا این گروه بتوانند در صنعت گردشگری به راحتی فعالیت نمایند.

او توضیح داد: این امر موجب می گردد تا کشور به اهداف توسعه گردشگری پیش بینی گردیده در افق 1404 و توسعه گردشگری خارجی دست یافته و پاسخگوی احتیاجمندی های بخش گردشگری باشد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 72

به "مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از استارت آپ های گردشگری دارای مجوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تأکید کرد حمایت سازمان میراث فرهنگی از استارت آپ های گردشگری دارای مجوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید