مسافران پرحاشیه گمرک؛ این بار شتران قطری!

به گزارش تعطیلات رو، آنطور که معاون فنی گمرک ایران می گوید محموله شترهایی که اخیرا وارد گمرک شده بود ولی به علت نقص اسناد و عدم تائید منشا ارز امکان ترخیص نداشت، طی مذاکرات انجام شده جهت ممانعت از اتلاف این حیوانات تحویل صاحب کالا شد.

مسافران پرحاشیه گمرک؛ این بار شتران قطری!

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جریان شتر های قطری هم مانند محموله های قبلی حیواناتی که به گمرک رسیده بودند، حواشی خود را داشت. ولی اعلام معاون فنی گمرک ایران به ایسنا از این حکایت دارد که این حیوانات هم در نهایت برای ممانعت از تلف شدن ترخیص و تحویل صاحب کالا شده اند.

ارونقی در این رابطه شرح داد که بامداد دیروز 11 کامیون حاوی 184 نفر شتر از مبدا قطر وارد بندر لنگه شده در حالی که هیچ یک از فرایند ورود کالا را طی نکرده بود و حتی ثبت سفارش آن امروز صادر شده است.

وی با بیان اینکه این شتر ها حتی به گمرک اظهار نشده و کد رهگیری بانک جهت تائید منشا ارز هم نداشت اضافه نمود: در این شرایط امکان ترخیص این حیوانات برای گمرک ایران وجود نداشت.

این مقام مسئول در گمرک ایران ادامه داد:، اما با توجه به اینکه در دو روز آخر هفته به علت تعطیلی، امکان انجام فرایند تجاری برای صاحب کالا وجود نداشت و با توجه به گرمای شدید احتمال تلف شدن این حیوانات مطرح بود، با هماهنگی های اجرا شده از سوی گمرک و اخذ مجوز های قانونی، محموله شتر ها هم ترخیص و تحویل صاحب آن شد.

به گفته ارونقی، صاحب کالا متعهد شده که ابتدای هفته آینده در اسرع وقت جهت انجام فرایند قانونی ترخیص شتر های وارداتی اقدام نمایند.

معاون فنی گمرک ایران یادآور شد که از 184 شتری که به گمرک رسید، یک نفر قبل از ورود و در راستا، تلف شده بود.

لازم به ذکر است طی مدت اخیر بار ها محموله حیوانات از سوی واردنمایندگان به گمرک رسیده، ولی فرایند واردات را از قبل طی نکرده بودند؛ به طوری که فقط در حد ثبت سفارش بوده و سایر مجوز ها از جمله کد رهگیری بانک صادر نشده بود و امکان ترخیص نداشت، ولی به علت شرایط خاص موجودات زنده و امکان تلف شدن، طی رایزنی و دریافت تعهد با حواشی بسیار ترخیص شده بودند؛ از جمله آن ها گورخر های آفریقایی که بعد از ترخیص دو راس آن تلف شد، گوسفندان فرانسوی که با وساطت وزیر کشاورزی ترخیص شدند و یا مسافری که سه چمدان خزنده آورده بود و در نهایت مرجوع شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1795

به "مسافران پرحاشیه گمرک؛ این بار شتران قطری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران پرحاشیه گمرک؛ این بار شتران قطری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید