پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

به گزارش تعطیلات رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، افتتاح شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر بهرام سرمست استاندار قم، دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر آصف کریمی؛ سرپرست شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر علیرضا محمدرضایی؛ رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران و دکتر حسن زارعی متین؛ رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران و همچنین حضور جمعی از شرکت ها فناور در روز 30 دی ماه افتتاح شد.

پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد

دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به شتاب دریافت رشد و توسعه اشاره کرد و اظهار کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با سابقه نزدیک به بیست سال فعالیت، به یک پارک در سطح دنیای تبدیل شده است و آنچه را که ایجاد می کند در دنیا به فروش می رساند.

وی افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، زنجیره ارزشی خود را بر اساس ایده تا بازار و مطابق با قاعده این موضوع در پارک ها پیش می برد.

زارعی با بیان اینکه دانشگاه تهران، دانشگاهی جامع است و تمام نظم و انتظام حوزه آموزش و پژوهش را پوشش می دهد، افزود: در حین اجرای آموزش و پژوهش، مباحث نوآوری و اختراعات نیز مطرح می شوند، که تبدیل این موارد به فناوری، وظیفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

وی با اشاره به گستردگی و پراکندگی دانشگاه تهران به این نکته پرداخت که در راستای پیاده سازی اصل اول انقلاب صنعتی چهارم یعنی اصل ادغام، شبکه فناوری دانشگاه تهران طراحی و اجرا شده است تا تمام اجزا در یک شبکه سازمان دهی شوند و خدمت رسانی از این طریق صورت گیرد.

زارعی هنزکی ادامه داد: کل فضای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اکوسیستمی است که هم شرکت ها و هم دستگاه های مختلف کنار هم قرار می گیرند؛ یعنی محیط بازی است که همه افراد آشنا با چهارچوب فعالیت در پارک می توانند در این فضا کار کنند و هم از آنجایی که هدف پارک یک فضای باز است و محدود به دیوار نیست، هر فرد خلاق و نوآور می تواند در این پارک حضور یابد.

دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بر حمایت در تجهیز سوله 1000 متری جهت راه اندازی مرکز نوآوری و همچنین کمک در ساخت ساختمان درحال احداث جهت استقرار شرکت های فناور را تاکید کرد.

در این افتتاحیه از شرکت های دانش بنیان در حوزه ابزار طب و محصولات پلیمری و شیمیایی بازدید به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1531

به "پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید