پیشنهاد اصلاح مصوبه موضوع احداث آزادراه حرم تا حرم

به گزارش تعطیلات رو، وزارت راه و شهرسازی طی پیشنهادی، خواهان اصلاح مصوبه مربوط به احداث آزادراه حرم تا حرم موضوع تغییر درصد سهم الشرکه طرف مشارکت در تأمین اقتصادی طرح مذکور شده است.

پیشنهاد اصلاح مصوبه موضوع احداث آزادراه حرم تا حرم

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، طرح احداث آزادراه حرم تا حرم از اهمیت ویژه ای در تکمیل کریدورهای جاده ای منتهی به شهر مقدس مشهد و تسهیل مفارت برای زائرین بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) برخوردار است.

به علت افزایش هزینه های تأمین اقتصادی اجرای طرح و عدم توان طرف قرارداد برای تأمین سهم 70 درصدی خود، وزارت راه و شهرسازی با توجه به ضرورت تسریع در تکمیل پروژه، پیشنهاد اصلاح بند (2) مصوبه مربوط و تغییر درصد سهم الشرکه طرف مشارکت از 70 درصد به 50 درصد را به دولت ارایه نموده است.

بر اساس متن پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی، 50 درصد هزینه های احداث آزادراه یا تبدیل بزرگراه به آزادراه (بدون احتساب بخش احداث شده حدفاصل قم تا گرمسار) به عهده طرف مشارکت و تأمین 50 درصد از هزینه های احداث هم در تعهد وزارت راه و شهرسازی بوده که از محل ردیف اعتبار مندرج در قوانین بودجه سنواتی با عنوان مشارکت در احداث آزادراه حرم تا حرم و سایر منابع مصوب تأمین و پرداخت خواهد شد.

بعلاوه به موجب اصلاح مصوبه یاد شده، طول پروژه و مدت بهره برداری بر مبنای نقشه های اجرایی و گزارش هزینه - عایدی مربوط اصلاح می گردد.

پیشنهاد فوق هم اکنون سیر مراحل آنالیز و تصمیم گیری را در کمیسیون اقتصاد دولت سپری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1907

به "پیشنهاد اصلاح مصوبه موضوع احداث آزادراه حرم تا حرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اصلاح مصوبه موضوع احداث آزادراه حرم تا حرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید