چین: ادعای آمریکا مبنی بر تخلف از تعهدات نادرست است

به گزارش تعطیلات رو، پکن- خبرنگاران- معاون نخست وزیر چین که ریاست گفت و گوهای تجاری با آمریکا را برعهده دارد، ادعای واشنگتن مبنی بر تخلف پکن از تعهداتش را نادرست توصیف کرد.

چین: ادعای آمریکا مبنی بر تخلف از تعهدات نادرست است

به گزارش تعطیلات رو لیوخه روز یکشنبه در مصاحبه ای که خبرگزاری شینهوا منتشر نموده است، گفت: مذاکرات سرانجام جنگ تجاری با آمریکا ادامه دارد و دور بعدی در پایتخت چین برگزار خواهد شد.

او برآورد ها درباره شکست گفت و گوها را نادرست خواند و اضافه نمود: البته می پذیریم که پسرفت هایی در این مذاکرات به وجود آمده اما در مجموع ملاقات های اخیر در آمریکا سازنده بوده است.

وی که نتوانست در یازدهمین دور از گفت و گوهای تجاری با آمریکا به توافق نهایی برسد، گفت: چندین ملاقات و مذاکره سازنده صورت گرفته است و ادامه آن در پکن برگزار خواهد شد.

وی درباره شرایط آینده با احتیاط ابراز خوشبینی کرد و گفت که مذاکرات شکست نخورده است شرایط معمولی است اما اختلافات وجود دارد و رایزنی ها نیز ادامه خواهد یافت.

این مقام ارشد چین برای اولین بار است که می پذیرد میان دو کشور برای انجام توافق نهایی سرانجام جنگ تجاری، اختلافاتی وجود دارد.

او همچنین اظهارات مقام های آمریکایی درباره تخطی چین از تعهدات گذشته اش در گفت و گوها را تکذیب کرد و نادرست خواند.

تلویزیون فونیکس هنگ کنگ هم از قول وی آورده است که دو هیات درباره بعضی از مسایل اختلاف نظر دارند یکی از آنها موضوع تعرفه ها است اگر قرار باشد توافق نهایی صورت گیرد همه تعرفه ها باید لغو گردد.

این در شرایطی است که آمریکا تعرفه 10 درصدی روی 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین را از روز آدینه گذشته به 25 درصد ارتقا داد و درحال اعمال تعرفه هایی بر روی 325 میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی وارداتی است.

لیو توضیح داد که اگر قرار به توافق باشد باید متوازن و عادلانه باشد هر دو طرف باید به آن احترام بگذارند چین نمی تواند هر چه گفته می گردد اطاعت کند و آمریکا باید مسایل اصولی را بدرستی درک کند.

وی درباره تعرفه های فزاینده آمریکا هم گفت که چین طبیعتا باید به این اقدامات پاسخ دهد اما به طور کلی چین نمی خواهد تنش ها به شکلی از کنترل خارج گردد پکن خواهان جنگ تجاری نیست اما برای هر شرایطی آماده است توافق نیز باید کاملا منطقی باشد.

آساق**231**1904**

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.
منبع: ایرنا
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 212

به "چین: ادعای آمریکا مبنی بر تخلف از تعهدات نادرست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: ادعای آمریکا مبنی بر تخلف از تعهدات نادرست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید