یک نشریه معروف سینمایی در خطر تعطیلی

به گزارش تعطیلات رو، نشریه معروف فیلم کامنت که از سال 1962 به پوشش اخبار مربوط به سینما پرداخته در خطر تعطیلی و احتمالا انتشار آنلاین قرار گرفته است.

یک نشریه معروف سینمایی در خطر تعطیلی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندی وایر، این دوماهنامه سینمایی که توسط بخش فیلم مرکز فرهنگی لینکلن در نیویورک منتشر می شود در پنج ماه گذشته هیچ نسخه ای منتشر نکرده است.

آخرین نسخه فیزیکی از مجله فیلم کامنت در ماه مارس امسال منتشر شده است.

یوجین هرناندز مدیر بخش سینمایی مرکز لینکلن در این باره می گوید: ما به مجله فیلم کامنت، گذشته و آینده آن اعتقاد داریم و هنوز نمرده ایم. با شیوع ویروس کرونا، مرکز فیلم لینکلن با چالش هایی روبه رو شده اما به مجله فیلم کامنت به عنوان بخشی اساسی از ماموریت مان متعهد هستیم و در حالی که انتشار آن با وقفه روبرو شده امیدواریم در اولین فرصت برنامه خود را از سر بگیریم.

در حالی که دو دهه از قرن بیست و یکم میلادی می گذرد، انتشار و آبونمان مجلات کاغذی با کاهش جدی روبه رو شده و ستاره های سینمایی دیگر فروش این مجلات را تضمین نمی کنند.

در چند سال اخیر مجلاتی چون آمریکن فیلم (1992)، فیلم کالچر (1996)، پریمیر (2007) و مووی لاین (2009) دیگر نسخه فیزیکی و چاپی ندارند و اینترتینمنت ویکلی با نسخه ای مختصر و با تمرکز ببشتر بر اخبار تلویزیونی منتشر می شود.

دو نشریه هالیوود ریپورتر و ورایتی هنوز به صورت هفتگی نسخه فیزیکی منتشر می کنند اما سال هاست نسخه آنلاین خود را نیز راه انداخته اند؛ اتفاقی که می تواند برای مجله فیلم کامنت هم مناسب باشد، اما گذر از این مرحله سخت خواهد بود.

مجله فیلم کامنت هیچگاه سودآور نبوده و به گفته یوجین هرناندز با ضرر سالانه 200 هزار دلاری روبه روست؛ نسخه فیزیکی آن به صورت رایگان در اختیار همه اعضای مرکز لینکلن قرار می گیرد و تیراژ آن به 20 هزار نسخه رسیده است.

مجله فیلم کامنت اولین بار در سال 1962 در 36 صفحه و با الهام از نشریه سینمایی و معروف کایه دو سینمای فرانسه منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1254

به "یک نشریه معروف سینمایی در خطر تعطیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نشریه معروف سینمایی در خطر تعطیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید