آمیختگی سیاست و اقتصاد در یک مرکز تحقیقاتی، شاخص های گردشگری و کشاورزی مورد توجه هستند

به گزارش تعطیلات رو، رئیس مرکز تحقیقاتی اقتصاد سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: این مرکز تحقیقاتی با توجه ظرفیت های مالی و سیاسی استان گیلان و مراوده با قفقاز، آسیای میانه و همجواری با روسیه ایجاد شده است.

آمیختگی سیاست و اقتصاد در یک مرکز تحقیقاتی، شاخص های گردشگری و کشاورزی مورد توجه هستند

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

عمران علیزاده در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران درباره چرایی شکل گیری مرکز تحقیقات اقتصاد سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و مأموریت های آن اظهار کرد: این دانشگاه با وجود دانشکده مستقل مدیریت و حسابداری ظرفیت خوبی در این رشته ها و موضوع اقتصاد دارد و داشتن دانشکده مستقل، مستلزم وجود بنیه علمی قدرتمند از منظر اعضای هیئت علمی است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این با توجه به بافت سیاسی استان گیلان و اینکه گفتمان اقتصادی با مسائل سیاسی گره خورده است و ظرفیت های خوبی در زمینه اقتصاد سیاسی در استان وجود دارد، ضرورت ایجاد مرکز تحقیقات اقتصاد سیاسی را در این استان ایجاب می کرد.

مدیر مرکز تحقیقاتی اقتصاد سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری بندر انزلی و مراودات خوب استان گیلان با قفقاز و آسیای میانه و همجواری با روسیه به عنوان یکی از شرکای استراتژیک ایران و وجود سایت نفتی میرزاکوچک خان جنگلی از دیگر عوامل ایجاد این مرکز تحقیقاتی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت درباره مأموریت های این مرکز تحقیقات بیان نمود: نخست، ارتباط گیری دانشگاه با مراکز و شخصیت های اقتصادی استان گیلان مورد نظر این مرکز تحقیقات است.

علیزاده اضافه کرد: مرحله بعد با توجه به احتیاجهای منطقه ای، باید در خود گیلان در شاخص های اقتصادی مانند گردشگری و کشاورزی فعالیت داشته باشیم تا زمینه های کار و اشتغال را فراهم کنیم؛ اگر به نقاط قوتی دست پیدا کردیم، هدف گذاری های مرکز تحقیقاتی اقتصاد سیاسی می تواند کشوری هم باشد.

وی با بیان اهمیت صندلی اقتصاد گردشگری با دیدگاه علمی یادآور شد: استان گیلان یکی از نقاط هدف گردشگری بین المللی است و گردشگران در سفر به ایران این استان را به عنوان یکی از مقصد های خود انتخاب می نمایند و چرخه اقتصادی که در این صنعت ایجاد می گردد از آیتم های مهم در اقتصاد است و صندلی ویژه ای در اقتصاد بدون نفت دارد.

ارتباط گیری دانشگاه با سیاست گذاران اقتصادی

مدیر مرکز تحقیقاتی اقتصاد سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت درباره فعالیت های این مرکز به خبرنگاران گفت: موضوعات اقتصادی بخش مهم کاری در این مرکز و ارتباط گیری بخش مهم دیگری است که باید به آن نیز توجه کنیم.

علیزاده اضافه کرد: از زمانی که بنده مسئولیت را پذیرفته ام برای معرفی این مرکز تحقیقات با سایر ارگان ها و نهادهای مرتبط جلساتی برگزار و درباره اهداف و همکاری های مشترک رایزنی نموده ایم.

وی اظهار کرد: خرداد سال جاری کنفرانس بین المللی برای آنالیز تعاملات ایران با قفقاز و آسیای مرکزی در منطقه آزاد انزلی برگزار می کنیم که امیدوارم بتوانیم از این فرصت برای عقد قرارداد تحقیقاتی بین دانشگاه و مرکز اقتصادی استان گیلان استفاده کنیم.

این استاد دانشگاه یادآور شد: سیاست گذاری اقتصادی در استان گیلان نشئت گرفته از سیاست گذاری اقتصادی در کشور خواهد بود؛ اما هر استان کشور به لحاظ اقتصادی ظرفیت های خاص خود را دارد که اگر بتوانیم روی ظرفیت های اقتصادی گیلان با توجه به ویژگی هایی که دارد، مانور دهیم، دستاوردهای خوبی برای استان خواهد داشت؛ اما اینکه واقعاً عملی است یا خیر احتیاج به مطالعه در این مرکز تحقیقاتی دارد.

علیزاده درباره صندلی انتها نامه های دانشجویی و تحقیقات پژوهشی در این مرکز تحقیقاتی اظهار کرد: قطعاً مراکز اقتصادی استان گیلان احتیاج به تحقیق و پژوهش در بعضی از مسائل دارند و این تحقیقات می تواند به وسیله یک مرکز اقتصادی انجام گردد که ما این فضا را با ارتباطاتی که می گیریم و احتیاج سنجی که انجام می دهیم، مهیا می کنیم.

4117/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1081

به "آمیختگی سیاست و اقتصاد در یک مرکز تحقیقاتی، شاخص های گردشگری و کشاورزی مورد توجه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمیختگی سیاست و اقتصاد در یک مرکز تحقیقاتی، شاخص های گردشگری و کشاورزی مورد توجه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید