ابراز رضایت مرکل از نتایج نشست جی 7 بخصوص در مسئله ایران

به گزارش تعطیلات رو، صدر اعظم آلمان از نتایج نشست جی 7 ابراز رضایت کرده و به ویژه از گام های بزرگ رو به جلو در دیپلماسی ایران با توجه به حضور ظریف در این اجلاس سخن گفت.

ابراز رضایت مرکل از نتایج نشست جی 7 بخصوص در مسئله ایران

به گزارش گروه بین الملل تعطیلات رو به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در بیاریتز فرانسه، محل برگزاری نشست سران جی 7 از نتایج این اجلاس ابراز رضایت کرده و به ویژه گام های بزرگ رو به جلو در دیپلماسی ایران را تمجید کرده و اراده و عزم بالا برای غلبه بر بحران ایران از طریق مصاحبه سخن گفت.

وی نتیجه اجلاس جی 7 را مثبت ارزیابی کرده و امروز (دوشنبه) در سخنانی شرح داد که در سیاست ایران جامعه بین المللی یک گام بزرگ رو به جلو برداشته است. اکنون در دایره کشورهای عضو جی 7 اراده محکمی برای غلبه بر بحران ایران از طریق مصاحبه وجود دارد. این امر در هماهنگی با ایالات متحده اتفاق می افتد.

مرکل یک روز بعد از سفر غافلگیر کننده وزیر امور خارجه کشورمان به محل برگزاری اجلاس جی 7 گفت: محمد جواد ظریف به دعوت رئیس جمهور فرانسه به این اجلاس سفر کرده است. در آنجا مذاکرات مستقیم با نمایندگان آمریکایی وجود نداشت؛ اما دونالد ترامپ تاکید کرد که وی قبلا با این سفر ظریف موافقت کرده بود.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش درباره امیدهای زودرس برای حل سریع مناقشات ایران هشدار داده و گفت: این یک روند بسیار پیچیده و سخت است و کار ساده نیست.

صدر اعظم آلمان همچنین تاکید کرد که درباره دیگر بحران های بین المللی از جمله سوریه، لیبی، اوکراین و منطقه ساحل آفریقا هم تبادل نظرهایی در نشست جی 7 انجام گرفت. من بسیار راضی هستم. ارزش چنین نشست هایی همچنین در فرصت ها برای دیدارهای دو جانبه بدون پیچیدگی در حاشیه آن است. برای انجام این ها همه ما باید روزهای زیادی را در سفر و مسافرت بگذرانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 459

به "ابراز رضایت مرکل از نتایج نشست جی 7 بخصوص در مسئله ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز رضایت مرکل از نتایج نشست جی 7 بخصوص در مسئله ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید