تزریق واکسن، شرط سفر با هواپیما

به گزارش تعطیلات رو، اجرای این طرح تنها به سفر با هواپیما، قطار و اتوبوس محدود نمی گردد و بزودی سایر حوزه ها و اقدامات اعم از حوزه های حمل و نقل، فرهنگی و… در برمی گیرد

تزریق واکسن، شرط سفر با هواپیما

ایسنا: مصوبات برای آغاز محدودیت هایی کرونایی سفر در حالی است که از ابتدای آذرماه 1400، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند هواپیما، قطار و اتوبوس تنها با ارائه کارت واکسن و گواهی منفی پی. سی.آر ممکن می گردد.

بنابر اعلام رسپینا24، دکتر مصطفی قانعی، عضو کمیته علمی کشوری کرونا در گفت و گویی ضمن اشاره به ضرورت کارت واکسن و توسعه سامانه امید، اینگونه از محدودیت های هوشمند کرونایی می گوید: اعلام شد که سامانه امید اجرایی می گردد و قبلا هم این موضوع در ستاد ملی کرونا تصویب شده است. البته کار در این سامانه روز به روز که پیش می رود، تقویت هم می گردد. این سامانه در سه استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی پایلوت شد و بجای اینکه در زمینه محدودیت های کرونایی، کل مردم شامل محدودیت شوند، تنها گروه های هدف شامل می شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: فرآیند کار در این سامانه و در طرح محدودیت های هوشمند، بر اساس تحلیل و پایش اطلاعات جمعی از تمام دستگاه های کشور است. یعنی همه اطلاعات از همه دستگاه های موجود است و بر اساس رصد هوشمند در همان جایی که باید برای اعمال محدودیت ورود نمایند، کار را پیش می برند. در حال حاضر پایه تحلیل داده ها در این سامانه بر اساس واکسیناسیون است؛ به طوری که برای افرادی که واکسن تزریق ننموده اند، محدودیت هایی اعمال می گردد.

دکتر قانعی بعلاوه در خصوص تشخیص هوشمند افراد کرونا مثبت مطرح نمود: در عین حال در زمینه تشخیص افراد کرونا مثبت هنوز بخش خصوصی را برای انجام تست در استان ها فراخوان ننموده اند و باید منتظر باشیم که مسئولان استان ها و روسای دانشگاه ها تثبیت شوند که این کار هم انجام گردد. فعلا در این مرحله از اجرای طرح، افرادی که واکسن زده اند، آزادتراند. حال افرادی که واکسن تزریق ننموده اند، محدودیت هایی دارند. به عنوان مثال اگر می خواهند با هواپیما سفر نمایند، باید حتما واکسن تزریق نموده باشند.

قانعی در ادامه می گوید که اجرای این طرح تنها به سفر با هواپیما، قطار و اتوبوس محدود نمی گردد و بزودی سایر حوزه ها و اقدامات اعم از حوزه های حمل و نقل، فرهنگی و… در برمی گیرد: اکنون سامانه محدودیت های هوشمند برای اجرا از ابتدای آذرماه آماده است و زیرساخت ها تا حد ممکن متصل شدند. البته کار در قالب این سامانه پیش رونده است و به تدریج روزبه روز در حوزه های مختلف توسعه پیدا می نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1957

به "تزریق واکسن، شرط سفر با هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن، شرط سفر با هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید