حاجی میرزائی: متون دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی به روز می گردد

به گزارش تعطیلات رو، وزیرآموزش و پرورش با اشاره به درس دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی، گفت: در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کارگروهی برای آنالیز و پیگیری آموزش درس دینی در مدارس ارامنه تشکیل شده است تا بازبینی و به روزرسانی در متون درسی صورت گیرد.

حاجی میرزائی: متون دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی به روز می گردد

به گزارش گروه اجتماعی تعطیلات رو، صبح امروز محسن حاجی میرزایی پس از شرکت در مراسم جشن سال نوی میلادی دانش آموزان دبستان و دبیرستان ارس، در نشست با آموزگاران، معلمان دبستان و دبیرستان ارس با تبریک فرارسیدن سال جدید میلادی، با آنان درباره مسائل آموزشی و پرورشی مصاحبه کرد.

وزیرآموزش و پرورش در این ملاقات اظهار کرد: توزیع جمعیت در بعضی از مناطق تهران، تعادل و تراکم مطلوب در فضای آموزشی را به هم زده است که با پیگیرهایصورت گرفته توسعه فضای آموزشی در برنامه های آموزش و پرورش قرارگرفته است.

وزیرآموزش و پرورش توضیح داد: معلمانی که باسابقه 25سال می خواهند بازنشسته شوند اگر عذری داشته باشند که ادامه خدمت برای آن ها امکان پذیر نباشد، همراهی می کنیم، اما از معلمان دیگر که می توانند همکاری خود را ادامه بدهند می خواهیم که تا35سال ادامه خدمت داشته باشند تا تعادل نیرو برقرار گردد.

حاجی میرزایی با اشاره به درس دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی، گفت: در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کارگروهی برای آنالیز و پیگیری آموزش درس دینی در مدارس ارامنه تشکیل شده است تا بازبینی و به روزرسانی در متون درسی صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش اعلام نمود: جمعیت دانش آموزی در مدارس ارامنه نسبت به مدارس دیگر کمتر است، اما پست های اداری با همان ساختار جمعیتی مدارس دیگر به این مدارس تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت اولیا در مدارس، گفت: هرچقدر امکانات یک مدرسه بیشتر باشد مطلوب تر است چراکه بهترین ساعات زندگی دانش آموزان در مدرسه است و ما در آموزش و پرورش تا هر میزان که مقررات اجازه بدهد به مدارس یاری خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به درخواست همکاران برای بازبینی شرایط استخدام در مدارس ارامنه، تأکید کرد: استخدام تنها از جهت فراخوان انجام می گیرد و کوشش می کنیم تا در دوره های بعدی استخدام سهمیه ای برای همکاران در مدارس ارامنه در نظر گرفته گردد.

حاجی میرزایی بابیان اینکه همزیستی بین ادیان در ایران همواره به بهترین شکل بوده است، گفت: به شورای خلیفه گری ارامنه اطمینان می دهم که تبعیضی بین مدارس مسلمانان و مسیحیان وجود ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش عمده بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق می گردد، توضیح داد: ممکن است خدماتی که به مدارس ارائه می دهیم قابل توجه نباشد، اما هیچ تبعیضی بین مدارس وجود ندارد و احساس مسئولیت مشترکی به همه مدارس داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 773

به "حاجی میرزائی: متون دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی به روز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزائی: متون دینی دانش آموزان اقلیت های مذهبی به روز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید