حمله باشگاه استقلال به سرمربی پرسپولیس؛ مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟

به گزارش تعطیلات رو، باشگاه استقلال به مصاحبه اخیر گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس واکنش نشان داد.

حمله باشگاه استقلال به سرمربی پرسپولیس؛ مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس در مصاحبه ای که امروز (چهارشنبه) از او در یکی از روزنامه ها منتشر شد، علیه استقلال صحبت هایی را بیان نمود. سرمربی پرسپولیس گفته که امیدوارم نتایج بازی ها در زمین تعیین شود، نه مانند بازی آخر استقلال.

این صحبت های کالدرون واکنش باشگاه استقلال را به همراه داشت که به توضیح زیر است:

پرسش استقلال از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال: مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟

گابریل کالدرون، سرمربی تیم پرسپولیس پیش از هفته اول لیگ برتر اظهارنظرهایش درباره استقلال را آغاز کرد، حرف هایی بر اساس اطلاعات غلط. ایشان حتی وزارت ورزش و جوانان را به هزینه بیشتر برای استقلال متهم کردند، در حالی که مدیران باشگاه پرسپولیس به آسانی می توانستند برای سرمربی جدید خود، ساز و کار همراهی و همکاری وزارت ورزش و جوانان با استقلال و پرسپولیس را توضیح بدهند و مربی خود را از تصورات اشتباه دور کنند.

اظهار نظر تازه کالدرون در مصاحبه با روزنامه ایران ورزشی و این عبارت عجیب که امیدوارم نتیجه فقط در زمین فوتبال تعیین شود، نه مثل بازی آخر استقلال به معنای زیر سوال بردن فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، کمیته داوران و داوری مسابقات است. چنین اظهارنظری در هر لیگ معتبر می تواند یک اتهام بزرگ تلقی شود و سرمربی پس از چنین اظهارنظر تند و بی مبنایی با محرومیت سنگین روبرو می شود. کالدرون، اما به این دلیل که از هفته اول لیگ برتر چنین حرف هایی را به زبان آورده و با واکنش کمیته انضباطی روبرو نشده، دچار این باور شده است که هر اتهامی را می تواند وارد کند و از مصونیت نیز برخوردار است.

کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال یک لحظه تصور کند که اگر اظهارات سرمربی پرسپولیس با پاسخ های سرمربی استقلال روبرو می شد، آن وقت چنین جدل هایی چگونه قابل کنترل بود؟ آیا سنگ روی سنگ بند می شد؟

باشگاه استقلال تا امروز با خویشتن داری و صبوری کوشش کرده که به اصول اخلاق حرفه ای پایبند باشد و وارد چنین گفتگوهایی نشود که پر از اتهام و سوء تفاهم است. این وظیفه باشگاه استقلال نیست که به هر اظهارنظر غلط و اتهامی پاسخ دهد، اما وقتی با چنین اظهاراتی برخورد قاطعانه نمی شود، مجبور به طرح این پرسش هستیم که مصونیت مربی حریف چه مفهومی دارد؟

فدراسیون فوتبال در آغاز فصل همه باشگاه ها را به رعایت اصول حرفه ای دعوت کرد و تذکر داد که بیانیه نویسی ها و اظهارنظرهای علیه رقیب در این فصل تکرار نشود، اما سرمربی پرسپولیس از هفته اول لیگ تا امروز از هیچ کوششی برای تخریب موقعیت حریف دریغ نکرده. استقلال در آستانه بازی بزرگ با تیم تراکتور تبریز هم اکنون درگیر اظهارنظر عجیب و اتهام بزرگ سرمربی پرسپولیس شده است و منتظر واکنش جدی و قاطعانه کمیته انضباطی به این اظهارنظرهای پر از اتهام هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 619

به "حمله باشگاه استقلال به سرمربی پرسپولیس؛ مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله باشگاه استقلال به سرمربی پرسپولیس؛ مصونیت کالدرون چه مفهومی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید