ملاقات سفیر ایران در چین با دبیرکل سازمان شانگهای

به گزارش تعطیلات رو، محمد کشاورز زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در آستانه برگزاری اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در مسکو، با ولادیمیر نوروف دبیرکل این سازمان در پکن ملاقات کرد.

ملاقات سفیر ایران در چین با دبیرکل سازمان شانگهای

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، کشاورز زاده و نوروف در این ملاقات که روز آدینه در پکن برگزار گردید در خصوص مسائل مربوط به توسعه و تقویت همکاری چند جانبه در سازمان همکاری شانگهای بحث و گفتگو کردند.

نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای قرار است روزهای 19 و 20 شهریور در مسکو برگزار گردد.

نوروف در این ملاقات گفت دو طرف توانایی بالایی برای همکاری در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه های تجاری و مالی، فرهنگی و امور بشردوستانه دارند.

وی گفت: نقشه راه توسعه همکاری های دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای با اعضا که سال گذشته در جلسه شورای وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای امضا شد بستر بسیار خوبی برای ایران و سایر کشورها به عنوان عضوی از خانواده سازمان همکاری شانگهای در راستای تشدید همکاری ها با یکدیگر است.

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای ادامه داد: این نقشه راه فرصت های خوبی برای مشارکت کشورها در نشست وزرا و کارشناسان سازمان همکاری شانگهای به منظور تعمیق بیشتر همکاری های تجاری و مالی فراهم می نماید.

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای همچنین پیشنهاد کرد که ایران سازماندهی بعضی از رویدادهای این سازمان به ویژه در امور جوانان را با مشارکت اتاق های فکر بر عهده بگیرد.

نوروف همچنین در این نشست، سفیر ایران در چین را در جریان مقدمات رویدادهای مهم آینده سازمان همکاری شانگهای از جمله نشست شورای وزیران خارجه و نشست شورای روسای کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که قرار است پاییز سال جاری در روسیه برگزار شوند، گذاشت.

سفیر ایران در چین هم در این ملاقات از نقش سازمان همکاری شانگهای در تامین ثبات و امنیت منطقه قدردانی کرد و گفت: تهران علاقه مند به تقویت روابط بیشتر با سازمان همکاری شانگهای است.

به گزارش ایرنا، کشاورز زاده همچنین از دبیرکل این سازمان به دلیل اطلاعات دقیقی که در خصوص نقشه راه سازمان همکاری شانگهای و پیشنهاداتی که در خصوص چگونگی گسترش همکاری های ایران با این سازمان ارایه داد تشکر کرد.

وی در سرانجام این نشست که در فضایی صمیمی برگزار گردید اضافه نمود: ایران آماده است تا در تقویت همکاری با سازمان همکاری شانگهای نقش فعالی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1270

به "ملاقات سفیر ایران در چین با دبیرکل سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات سفیر ایران در چین با دبیرکل سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید