طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاههای اجرایی ، متن کامل طرح مجلس

به گزارش تعطیلات رو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی با عنوان ساماندهی ماموریت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دستورکار دارند که به موجب آن ادامه تحصیل کارکنان دستگاههای اجرایی در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها ممنوع می گردد.

طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاههای اجرایی ، متن کامل طرح مجلس

به گزارش خبرنگاران، کنندگان مجلس شورای اسلامی طرحی با عنوان ساماندهی ماموریت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دستورکار دارند که به موجب آن ادامه تحصیل کارکنان رسمی و غیر رسمی دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری در دوره های روزانه و شبانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی ممنوع است.

طبق این طرح کارکنان دولتی صرفا مجاز به ادامه تحصیل در دوره های مجازی و غیرحضوری دانشگاهها و موسسات اموزش عالی در ساعات غیراداری هستند.

طرح مذکور در اکنون در کمیسیون های آموزش و تحقیقات و شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درحال آنالیز است.

در ادامه متن کامل طرح ساماندهی ماموریت دانشگاهها و موسسات آموزش عالی می آید

ماده 1- ادامه تحصیل کارکنان رسمی و غیر رسمی دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری در دوره های روزانه و شبانه دانشگاهها و موسسات اموزش عالی دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی ممنوع است و این قبیل کارکنان صرفا مجاز به ادامه تحصیل در دوره های مجازی و غیرحضوری دانشگاهها و موسسات اموزش عالی در ساعات غیراداری هستند.

تبصره 1: ادامه تحصیل اعضای رسمی هیات علمی دانشگاهها و موسسات اموزش عالی و فرهنگیان رسمی در شرایط غیراداری در قالب ماموریت تحصیلی سالیانه در دوره های روزانه، شبانه، حضوری، علاوه بر دوره های غیرحضوری و مجازی بلامانع است.

تبصره 2: در صورت اخذ مرخصی اداری سالیانه، ادامه تحصیل در دوره های روزانه برای پرسنل اداری دستگاههای اجرایی ماده 5 قانون مدیرت خدمات کشوری بلامانع است.

ماده 2- فعالیت دانشگاه پیغام نور در دوره های روزانه، شبانه، حضوری و نیمه حضوری تعطیل و این دانشگاه صرفا مجاز به برگزاری دوره های مجازی و غیرحضوری به زبان فارسی و زبانهای زنده جهان می باشد.

تبصره 1- فعالیت دانشگاه پیغام نور صرفا در مرکز کشور ادامه پیدا میکند.

تبصره 2- کلیه ساختمانها و امکانات دانشگاه پیغام نور به قیمت کارشناسی روز محاسبه و در مراکز استانها در اختیار دانشگاه فرهنگیان و در شهرستانهای غیر از مرکز استان در اختیار دانشگاه فنی و حرفه ای، یا دانشگاه آزاد اسلامی، و یا سایر واحدهای دانشگاهی وابسته به وزارت علوم قرار گرفته و قیمت ان در همان سال و یا سالهای بعدی پس از به روز شدن به این دانشگاه پرداخت خواهد شد.

تبصره 3- نیروی انسانی رسمی و غیر رسمی دانشگاه پیغام نور در شهرستانها اعم از هیات علمی رسمی و قراردادی و یا نیروی اداری که مازاد بر احتیاج این دانشگاه در مرکز کشور است و یا تمایلی به انتقال به مرکز ندارند باتوجه به تمایل خود افراد با ابلاغ وزارت علوم به یکی از دانشگاههای فنی و حرفه ای و یا دانشگاههای فرهنگیان و یا سایر دانشگاههای وابسته به وزارت علوم و یا وزارت آموزش و پرورش منتقل می شوند. دانشگاه مقصد بدون هیچ عذری مکلف به پذیرش این افراد است.

تبصره 4- دانشگاه پیغام نور با استفاده از هیات علمی کیفی به جامانده و جذب هیات علمی نو و یا اعضای هیات علمی سایر دانشگاهها، واحد خود در مرکز کشور را به اخرین دست اوردهای فناوری اطلاعات مجهز کرده و اقدام به برگزاری دوره های مجازی و غیرحضوری داخلی وخارجی به زبان فارسی و سایر زبانهای دارای متقاضی می کند. هیچ دانشگاهی حق ندارد مانع همکاری اعضای هیات علمی خود در برگزاری دوره های داخلی و خارج از کشور دانشگاه پیغام نور گردد. واحدهای تدریس شده به وسیله اعضای هیات علمی سایر دانشگاهها در دانشگاه پیغام نور به عنوان حق التدریس در سقف مجاز محسوب شده و هزینه ان با احتساب یک بالاسری ابلاغی وزارت علوم به وسیله دانشگاه پیغام نور به هیات علمی و دانشگاه مربوطه پرداخت خواهد شد.

تبصره 5- کلیه واحدهای دانشگاهی وابسته به وزارت علوم از جمله دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه فرهنگیان مستقر در شهرستانها و خارج از کشور و نیز سفارتخانه های ایران در خارج از کشور مکلفند با تعرفه توافق شده بین دانشگاه پیغام نور و این دانشگاهها و سفارتخانه ها و یا تعرفه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در برگزاری آزمون میان ترم و خاتمه ترم دانشگاه پیغام نور در شهرستانها وخارج از کشور، قرارداد منعقد کرده و با دانشگاه پیغام نور همکاری کنند.

ماده 3- کلیه مراکز علمی و کاربردی دولتی در داخل و خارج از کشور، تعطیل و امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی این مراکز در شهرستانها بصورت بلاعوض به دانشگاههای فنی و حرفه ای و یا سایر دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، در آن شهرستان واگذار میگردد.

ماده 4- دانشگاه ازاد اسلامی مکلف است برای اجتناب از هزینه های اضافی و کاهش هزینه واحدهای زیانده، رشته محلهای با داوطلب ناکافی را بصورت موقت تعطیل و هیات علمی این رشته محل ها در شهرستانهای زیانده را به واحدهای دیگر با اولویت واحدهای همجوار مامور و یا منتقل کنند.

ماده 5- پذیرش دانشجو در دوره های فراگیر و مجازی پیغام نور در مقاطع مختلف صرفا بصورت غیرحضوری و مجازی مجاز بوده و شورای توسعه حق محدودیت پذیرش در این دوره ها را ندارد.

ماده 6- از تاریخ تصویب این قانون، شورای توسعه حق صدور مجوز تاسیس دانشگاه پیغام نور و علمی و کاربردی دولتی در هیچ شهرستانی را ندارد. ایجاد مراکز دانشگاه ازاد اسلامی در بخشها نیز ممنوع است. جابجایی مراکز دانشگاههای غیردولتی از یک شهرستان به شهرستان دیگر بلامانع است. تاسیس مراکز دانشگاهی فنی و حرفه ای و فرهنگیان در شهرستانهای واجد شرایط به روال گذشته منعی ندارد.

ماده 7- در صورت نرسیدن دانشجو به حدنصاب در کلاسهای حضوری در هرکدام از دانشگاههای مجری دوره های حضوری، با تعریف مجازی درس، کسری دانشجو از سایر دانشگاهها جذب خواهد شد. این دانشگاهها موظند نسبت به اعلام فهرست دانشگاههای قابل قبول خود برای میزبانی دروس و تبادل دانشجو در دروس مجازی را اعلام کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2301

به "طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاههای اجرایی ، متن کامل طرح مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان دستگاههای اجرایی ، متن کامل طرح مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید