فرانسه هم با آمریکا درباره ایران اتمام حجت کرد

به گزارش تعطیلات رو، فارس نوشت:آنا گویگون نماینده فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل موضع تروئیکای اروپا درباره ابلاغیه آمریکا برای فعال سازی مکانیزم ماشه علیه ایران را گفت.

فرانسه هم با آمریکا درباره ایران اتمام حجت کرد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

آنا گویگون در این سخنان گفت: ذیل قطعنامه 2231، آمریکا کشور عضو برنامه جامع اقدام مشترک به شمار نمی آید و بنابراین ابلاغیه آمریکا (برای فعال سازی مکانیزم ماشه) موثر در نظر گرفته نمی گردد.

نماینده فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل تاکید نمود: ابلاغیه نمی تواند فرایند مکانیزم ماشه را فعال کند.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد نیز امروز سه شنبه گفت نامه هفته گذشته آمریکا به رئیس شورای امنیت برای بازگشت تحریم ها علیه ایران را نمی توان ابلاغیه ای در نظر گرفت که ذیل بند 11 قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد صادر شده است.

نماینده چین در شورای امنیت سازمان ملل نیز امروز گفت که ابلاغیه آمریکا به این شورا را نباید به معنی شروع فرایند بازگشت تحریم ها علیه ایران در نظر گرفت.

دولت آمریکا روز پنجشنبه 21 اوت/30 مرداد با ارائه نامه ای به رئیس شورای امنیت رسماً این شورا را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم های بین المللی علیه ایران آگاه کرد.

آمریکا در این نامه ایران را به نقض اساسی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) متهم نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1230

به "فرانسه هم با آمریکا درباره ایران اتمام حجت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه هم با آمریکا درباره ایران اتمام حجت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید