مقام ارشد ایرانی: تا تحریم ها لغو نشوند غنی سازی 20 درصدی اورانیم متوقف نمی شود

به گزارش تعطیلات رو، یک مقام ارشد ایرانی به شبکه پرس تی وی گفت: ایران قبل از لغو کامل تحریم های آمریکا، غنی سازی 20 درصدی اورانیم را متوقف نمی کند.

مقام ارشد ایرانی: تا تحریم ها لغو نشوند غنی سازی 20 درصدی اورانیم متوقف نمی شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، این مقام ارشد ایرانی که نامش ذکر نشده است تاکید کرد: دولت جو بایدن در حال تلف کردن وقت است و اگر تحریم ها به زودی لغو نشود، ایران گام های بیشتری را در راستای کاهش تعهدات برجامی برمی دارد.

این اظهارات نمایندگی ایران در سازمان ملل پس از آن مطرح شد نشریه پلیتیکو به نقل از مقام های آمریکایی ادعا کرد که دولت بایدن قصد دارد به زودی پیشنهاد جدیدی را برای لغو برخی تحریم های اعمال شده علیه تهران ارائه دهد و در مقابل ایران نیز باید غنی سازی 20 درصدی اورانیوم و توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن قصد دارد با توجه به شرایط زمانی، طی روزهای آینده پیشنهاد جدیدی را برای آغاز مذاکره با ایران مطرح کند. بر اساس پیشنهاد جدید، تهران بخشی از فعالیت های هسته ای مثل توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته و غنی سازی اورانیوم 20 درصدی را متوقف خواهد کرد و واشنگتن نیز در ازای آن برخی از تحریم های اقتصادی را لغو خواهد کرد.

پیشتر نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال ایمیلی اعلام کرده بود، بازگشت آمریکا به توافق، نیازی به پیشنهاد خاص ندارد. این مساله تنها مستلزم یک تصمیم سیاسی از سوی آمریکا برای اجرای کامل و فوری تعهدات خود در چارچوب توافقنامه و قطعنامه سازمان ملل است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1627

به "مقام ارشد ایرانی: تا تحریم ها لغو نشوند غنی سازی 20 درصدی اورانیم متوقف نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد ایرانی: تا تحریم ها لغو نشوند غنی سازی 20 درصدی اورانیم متوقف نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید