وزیر ارتباطات: مردم سرعت های چند صدمگابیت بر ثانیه ای را تجربه خواهند کرد

به گزارش تعطیلات رو، وزیر ارتباطات گفت: با اجرای تدریجی طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، مردم ما سرعت های چند ده و بلکه صدمگابیت بر ثانیه را تجربه خواهند کرد و طعم شیرین استفاده از شبکه پرسرعت را خواهند چشید.

وزیر ارتباطات: مردم سرعت های چند صدمگابیت بر ثانیه ای را تجربه خواهند کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی اینستاگرامی نوشت: فردا برای وزارت ارتباطات عید در عید است. از یک سو شب میلاد مولا است و در دلهای عاشقان، شور و شادی برپاست و از سوی دیگر به فضل خداوند، اجرای یکی از بزرگترین پروژه های ملی در حوزه ارتباطات با رونمایی از طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها و افتتاح 500 هزار پورت فیبرنوری پرسرعت، آغاز می گردد.

وی گفت: این پروژه که هم به لحاظ اهمیت و وسعت اجرا و هم زمان اجرا و اندازه سرمایه گذاری، جزو پروژه های ملّی به شمار می آید، طعم آن به تدریج کام ملت قدرشناس ایران را شیرین خواهد نمود.

به گفته وی، دولت سیزدهم مصمم است که انشالله کار ده ساله را در طول سه چهار سال انجام دهد. فیبر نوری باید به 20 میلیون خانه و محل کسب و کار برسد و شبکه پایدار، پرسرعت و ایمن را تامین کند.

زارع پور ادامه داد: برای این کار بزرگ، غیر از بخشهای مختلف دولتی و غیر دولتی همانند وزارتخانه های ارتباطات و نیرو و شهرداری ها و استانداری ها، همه اعضای خانواده بزرگ ارتباطات کشور نیز، از شرکت مخابرات ایران گرفته تا فراهم نمایندگان ارتباطات ثابت (FCP ها) و اپراتورهای تلفن همراه، پای کار آمده اند و با اجرای تدریجی این پروژه، مردم ما سرعت های چند ده و بلکه صدمگابیت بر ثانیه را تجربه خواهند کرد و طعم شیرین استفاده از انواع خدمات را بر بستر این شبکه پرسرعت خواهند چشید.

وی نوشت: در آغاز راه هستیم و به دعا و همراهی مردم شریف ایران دلگرم هستیم.

به گزارش فارس، کاربران سامانه فارس من هم با ثبت سوژه در این سامانه از وزارت ارتباطات، درخواست افزایش سرعت اینترنت را مطالبه نموده اند و از مسوولان این وزارتخانه خواسته اند که فکری به حال سرعت پایین اینترنت نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2132

به "وزیر ارتباطات: مردم سرعت های چند صدمگابیت بر ثانیه ای را تجربه خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: مردم سرعت های چند صدمگابیت بر ثانیه ای را تجربه خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید