گلدان هوشمند از ساکنان خانه مراقبت می نماید

به گزارش تعطیلات رو به نقل از دیلی میل، به نظر می رسد فروشگاه های زنجیره ای والمارت میخواهد وارد بخش مراقبت های بهداشتی گردد. این شرکت مشغول ساخت یک گلدان مرموز است که می تواند از راه دور سلامت افراد را رصد کند.

گلدان هوشمند از ساکنان خانه مراقبت می نماید

البته تا به حال فقط نمونه اولیه گجت ساخته شده است، اما به نوشته منابع مختلف گلدان می تواند حرکات و علائم حیاتی بدن را رصد کند. علاوه بر آن گلدان مذکور قادر است فرایند پیشروی بعضی از بیماری ها را نیز رصد کند.

جالب آنکه این گجت به جای بیمارستان، برای استفاده در خانه ها توسعه یافته است. طبق گزارش ها این گجت در کلینیک بهداشتی جدید والمارت در ایالت جورجیا رصد شده و چند تحلیلگر بازار وال استریت برای رونمایی آن حضور داشته اند.

گلدان مذکور مجهز به حسگرهای مختلف است و می تواند الگوهای راه رفتن فرد را رصد کند. همچنین گلدان می تواند خود به سمت نور حرکت کند.

تحلیلگر بانک بارکلیز درباره رونمایی این گلدان نوشته است: این سیستم ردیابی قدرتمند به شکل یک گلدان است که می تواند حرکات و علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، راه رفتن و در نهایت میزان پیشرفت یک بیماری خاص را رصد کند. به این ترتیب از عواقب خطرناک، پرهزینه یا حتی مرگبار بیماری جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 507

به "گلدان هوشمند از ساکنان خانه مراقبت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدان هوشمند از ساکنان خانه مراقبت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید