خبرنگاران مقام یمنی: محاصره مردم یمن چهره زشت آمریکا را آشکار کرد

به گزارش تعطیلات رو، تهران - خبرنگاران - رییس شورای عالی سیاسی یمن دوشنبه شب گفت: محاصره مردم یمن چهره زشت آمریکا را آشکار کرد.

خبرنگاران مقام یمنی: محاصره مردم یمن چهره زشت آمریکا را آشکار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، مهدی المشاط گفت: محاصره مردم یمن از سوی آمریکا جنایت جنگی است و چهره زشت این کشور و کشورهای متجاوز را نشان داد و نقض آشکار قوانین حقوق بشردوستانه بین المللی است.

وی همچنین سازمان ملل متحد و جامعه جهانی را مسؤول کامل پیامدهای فاجعه بار و غم انگیز محاصره ناعادلانه علیه ملت یمن خواند.

رییس شورای عالی سیاسی یمن گفت، توقیف نفتکش ها توسط آمریکا باعث فلج شدن و توقف کامل بخش های بهداشتی و خدمات رسانی شده و بزرگ ترین فاجعه انسانی جهانی در یمن را رقم زده است.

روز دوشنبه شرکت ملی نفت یمن گفت، ائتلاف سعودی یک کشتی جدید حامل 29 هزار و 988 تن گازوئیل برای یمن را توقیف کرده است.

عصام المتوکل سخنگوی شرکت ملی نفت یمن گفت: ائتلاف متجاوز سعودی عمداً درد و رنج مردم یمن را تشدید می کند که اقدامات خصمانه و ضد قوانین بین المللی و انسانی آنها کاملاً بیانگر این موضوع است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1561

به "خبرنگاران مقام یمنی: محاصره مردم یمن چهره زشت آمریکا را آشکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقام یمنی: محاصره مردم یمن چهره زشت آمریکا را آشکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید