در جمع خبرنگاران؛ هزینه تردد در محدوده زوج و فرد اعلام شد، طرح زوج و فرد آلودگی هوا را بیشتر نموده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران نرخ پیشنهادی این معاونت برای تردد در محدوده زوج و فرد را گفت.

در جمع خبرنگاران؛ هزینه تردد در محدوده زوج و فرد اعلام شد، طرح زوج و فرد آلودگی هوا را بیشتر نموده است

به گزارش خبرنگار محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران صبح امروز در شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های این معاونت برای اخذ عوارض بابت تردد در محدوده زوج و فرد گفت: پیشنهاد ما به شورای ترافیک این است که هزینه تردد در محدوده زوج و فرد یک، سوم هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک باشد و دیگر پلاک زوج یا فرد نقشی در مجوز ورود در محدوده زوج و فرد نداشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه نرخ گذاری محدوده جدید طرح ترافیک به شورای شهر خواهد آمد، گفت: این کار در صورتی انجام خواهد شد که شورای ترافیک این پیشنهاد را تصویب کند.

پورسید آقایی د با اشاره به محل خرج درآمدهای ناشی از فروش طرح ترافیک گفت: تا کنون به غیر از هزینه های جاری 13 اتوبوس جدید از محل فروش طرح ترافیک خریداری کردیم که بخش زیادی را هم در خط 6 و 7 هزینه نموده ایم و در حال حاضر تیم حسابرسی شورا و شهرداری نظارت می نمایند تا درآمدها در محل خودش هزینه گردد.

وی با بیان اینکه سال گذشته مقرر شد که مطالعات تکمیلی را روی طرح ترافیک و زوج و فرد انجام دهیم و گزارش آن را به شورای ترافیک تهران بدهیم و در صورت تأیید شورای ترافیک محدوده زوج و فرد حذف گردد، اظهار کرد: این مطالعات صورت گرفته و نتیجه مطالعات این است که میزان آلودگی هوا در اثر اجرای طرح زوج و فرد بیشتر شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران اضافه کرد: دلیلش این است که همانطور که در هر جای جهان طرح های مبتنی بر محدودیت پلاک اجرا شده نشان داده در بلند مدت آلودگی در اثر اجرای این طرح بیشتر شده و به این خاطر است که بخش زیادی از مردم کوشش می نمایند خودروهای ارزان قیمت را با پلاک دیگری خریداری نمایند تا بتوانند با هر دو پلاک در محدوده تردد نمایند.

پورسید آقایی اعلام نمود: تجربه همه کشورهای جهان نشان می دهد میزان آلایندگی به خاطر اجرای این طرح ها در کوتاه مدت کاهش پیدا می نماید اما در بلند مدت هر یک از مردم خودرویی ارزان قیمت تهیه می نمایند تا به راحتی تردد نمایند و لذا میزان آلایندگی بیشتر می گردد.

وی ادامه داد: نتیجه مطالعات صورت گرفته آماده است و بر اساس آن طرح را آماده نموده ایم تا به شورای ترافیک تهران خواهیم برد و در صورت تصویب آنها طرح زوج و فرد را حذف خواهیم کرد و در واقع همه خودروها مجاز به ورود به منطقه خواهند شد و دیگر ربطی به نوع پلاک ندارد ولی باید مانند طرح ترافیک عوارض پرداخت نمایند با این تفاوت که این محدوده جزء حلقه دوم طرح ترافیک خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با تأکید بر اینکه محدوده فعلی تا زوج و فرد گسترش نخواهد یافت، گفت: محدوده زوج و فرد حلقه دوم طرح ترافیک خواهد شد و میزان عوارض آن متفاوت است و پیشنهاد ما این بوده است که یک، سوم محدوده طرح ترافیک عوارض دریافت گردد.

پورسید آقایی اعلام نمود: برای ساکنان این منطقه هم تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته ایم تا هر موقع خواستند خودروی خود را خارج نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "در جمع خبرنگاران؛ هزینه تردد در محدوده زوج و فرد اعلام شد، طرح زوج و فرد آلودگی هوا را بیشتر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جمع خبرنگاران؛ هزینه تردد در محدوده زوج و فرد اعلام شد، طرح زوج و فرد آلودگی هوا را بیشتر نموده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید