رشد 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماهه سال جاری

به گزارش تعطیلات رو، تهران (پانا)- صندوق ضمانت صادرات ایران گفت در 10 ماهه سال جاری معادل 3.06 میلیارد دلار پوشش های صادراتی ارایه شده که در مقایسه با مدت مشابه یکساله گذشته که 2.645 میلیارد دلار بوده است، رشد 43 درصدی را نشان می دهد.

رشد 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماهه سال جاری

به گزارش پایگاه فراوری و تجارت ایران (شاتا)، حجم پوشش های صادراتی در دوره 10 ماهه امسال 3.06 میلیارد دلار بوده است که با احتساب دو ماهه به جامانده امسال قطعا این میزان از پوشش ها از 43 درصد فراتر خواهد رفت.

افزایش 51 درصدی صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی

همچنین میزان صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی این موسسه در 10 ماهه امسال به میزان 2.575 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 51 درصدی را نشان می دهد.

ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) در سال گذشته 6.4 درصد بوده که در امسال به 10 درصد رسیده است و این درحالی است که متوسط این ضریب درموسسات همتای صندوق در کشورهای توسعه یافته 2 درصد بوده و در کشور ترکیه به عنوان رقیب صادراتی هفت درصد است.

رشد 30 درصدی پوشش های صندوق با صدور بیمه نامه و ضمانت نامه اعتباری

میزان پوشش های صندوق در طول ماه های آذر تا بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل قبولی را داشته و حجم کلی پوشش های صندوق به وسیله صدور بیمه نامه و ضمانت نامه اعتباری 30 درصد رشد را نشان می دهد.

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی در شرایطی که مسائل عدیده ای روابط بانکی و بیمه ای ناشی از تحریم ها، فشار مالی و بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی ایجاد نموده با طراحی محصولات جایگزین کوشش نموده خلاء های بانک های ایرانی و تجارت خارجی را تا حدود قابل توجهی مرتفع کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1554

به "رشد 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماهه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 43 درصدی پوشش های صادرات در 10 ماهه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید