سومین دیدار کیم و ترامپ، اولین ورود یک رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی

به گزارش تعطیلات رو، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که تاکنون 2 دیدار شکست خورده داشته اند، در منطقه غیرنظامی شده دو کره با یکدیگر دیدار کردند.

سومین دیدار کیم و ترامپ، اولین ورود یک رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل تعطیلات رو، رهبران آمریکا و کره شمالی برای سومین بار و این دفعه در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با یکدیگر دیدار کردند.

ترامپ با عبور از خط مرزی کره جنوبی به کره شمالی، به اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شد که وارد خاک کره شمالی می گردد. این دیدار در شرایطی صورت می پذیرد، که دو دیدار قبلی ترامپ با رهبر کره شمالی به جهت زیاده خواهی های رئیس جمهور آمریکا بی نتیجه انتها یافته بود.

ایوانکا ترامپ دختر و مشاور ترامپ و جرد کوشنر داماد ترامپ و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز او را در این دیدار همراهی می کردند.

آن ها در حالی صبح یک شنبه از طریق یک فروند بالگرد وارد منطقه شدند که پیش تر رونالد ریگان، جرج دبلیو بوش و باراک اوباما رؤسای جمهور پیشین آمریکا با تدابیر شدید امنیتی از آن دیدار نموده بودند.

بنابر تصاویر دریافتی زنده از رسانه های خبری، دونالد ترامپ با گام برداشتن به سوی خاک کره شمالی با کیم جونگ اون دست داد و خوش و بش کرد و سپس به همراه کیم از خط مرزی نمادین میان دو کشور عبور کرد. ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا است که وارد خاک کره شمالی شده است.

ترامپ پس از دست دادن با کیم و گام برداشتن دو رهبر به سمت خاک کره شمالی به تعطیلات رو گفت: می خواهم بگویم این افتخاری است که نصیب من شد. عبور از این خط افتخار بزرگی است، پیشرفت بزرگی است، دوستی بزرگی ایجاد شده است..

ترامپ از کیم برای حضور یافتن در این ملاقات تشکر کرد و گفت: ما از روز اولی که ملاقات کردیم از یکدیگر خوشمان آمد و این بسیار مهم است.

هنگامی که خبرنگاری از رهبر کره شمالی پرسید چه زمانی به آمریکا سفر می نماید ترامپ پاسخ داد: همین حالا از او دعوت می کنم.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز گفت: در حال حرکت به سوی انتها دادن به گذشته تاسف بار بین دو کره هستیم.

در ادامه کیم از ترامپ خواست تا از روابط خوب بین آن دو برای ایجاد خبرهای بهتر استفاده کند.

کیم گفت: باور دارم دیدار ما در این محل که نمادی از تفرق و گذشته ای خصمانه است، به دنیا نشان می دهد که ما زمان حالی جدید ساخته ایم و دیداری مثبت و روبه جلو خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: دوستی عالی بین من و رئیس جمهور ترامپ وجود دارد. فکر نمی کنم اگر چنین دوستی بزرگی بین ما نبود چنین روزی چنینی دیداری را می توانستیم ترتیب دهیم. مایل هستم از این پیوند قوی برای ساختن خبرهای خوب بیشتری که هیچکس انتظارش را ندارد استفاده کنم.

ترامپ گفت: اگر او (کیم) به این دیدار نمی آمد رسانه های چهره بدی از من می ساختند

وی اضافه کرد : به خاطر خواهش ار من برای عبور از خط مرز سپاسگزارم. نمی دانستم قرار است چنین خواهشی از من کنید. فکر کردم شاید چنین کاری کنید اما برای انجام آن در صورت درخواست شما آماده بودم.

ترامپ اضافه کرد: همان طور که آقای کیم گفت این لحظه ای تاریخی بود..ما روابط بسیار خوبی ایجاد کردیم، قبل از آنکه من رئیس جمهور شوم شرایط برای کره جنوبی، کره شمالی ژاپن و همه دنیا بسیار خطرناک بود. از بودن در کنار کیم لذت می برم و سپاسگزارم.

بعضی تعطیلات رو حاضر در محل می گویند که کل دیدار در حدود ده دقیقه طول کشیده است.

تعطیلات روی که می خواستند برای تهیه گزارش وارد اتاق برگزاری دیدار شوند با محدودیت هایی روبرو بودند و آنچه از تصاویر معین بود، بعضی پیروز به پوشش خبری نشدند.

ترامپ همچنین گفت: هنگامی که رئیس جمهور آمریکا شدم، رویارویی بسیار بسیار بزرگی وجود داشت و اکنون رویارویی کمتر شده است. این افتخاری برای من و رهبر [کیم] است.

با ورود دو رهبر به خاک کره شمالی، کیم جونگ اون به تعطیلات رو گفت: رئیس جمهور همین حالا وارد [کره شمالی] شد و اولین رئیس جمهور آمریکا شد که از کشور ما دیدار می نماید. این ابراز اشتیاق او برای از بین بردن خشونت های گذشته و باز کردن راهی برای آینده جدید است.

ترامپ در ادامه سخنان کیم گفت: این برای من افتخاری است. انتظارش را نداشتم. گام برداشتن بر روی خط [مرزی] افتخار بزرگی بود. پیشرفت بزرگی حاصل شد و این یک دوستی عالی است. این بیانیه ای کوتاه بود. بنابراین می خواهم از شما تشکر کنم. سپس ترامپ به سوی کیم چرخید و گفت: قرار است برویم و برای مدتی صحبت کنیم. چیزهای مثبت زیادی در حال اتفاق افتادن هستند.

ترامپ و کیم برای اولین بار در سال 2018 در سنگاپور دیدار کردند، دیدار این دو به یک بیانیه دو صفحه ای انجامید که بسیاری از کارشناسان آمریکایی نیز آن را بی ارزش خواندند. دیدار بعدی آنها در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار گردید که هیچ نتیجه ای در بر نداشت و یک شکست تمام عیار بود. رویترز گزارش داده بود که در این دیدار، ترامپ روی کاغذی خواسته های آمریکا را نوشت و تحویل کیم داد. این خواسته ها، چیزی شبیه به مدل لیبی را برای کره شمالی تداعی می کرد. پیونگ یانگ نیز با این خواسته ها مخالفت کرد.

شایان ذکر است، در جریان این مذاکرات، واشنگتن حاضر نشده هیچ یک از تحریم های آمریکا علیه کره شمالی را لغو کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 271

به "سومین دیدار کیم و ترامپ، اولین ورود یک رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین دیدار کیم و ترامپ، اولین ورود یک رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید