صادرات غیر نفتی27 میلیارد دلاری شد

به گزارش تعطیلات رو به نقل از گمرک، فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران اظهار کرد: براساس تازه ترین آمار گمرک از تجارت خارجی هفت ماهه امسال، در این مدت حجم صادرات غیرنفتی ایران به 67 میلیون و 362 هزار تن رسیده است که ارزش آن رقمی برابر 27 میلیارد و 229 میلیون دلار می گردد.

صادرات غیر نفتی27 میلیارد دلاری شد

عسگری با بیان اینکه تا ابتدای آبان ماه امسال صادرات ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 13 و 35 صدم درصدی از نظر ارزش دلاری داشته است اضافه نمود : از سوی دیگر در همین مدت میزان واردات قطعی کالا به ایران 18 میلیون و 929 هزار تن به ارزش 26 میلیارد و 303 میلیون دلار بوده است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران ادامه داد : واردات ایران در این مدت نسبت به هفت ماهه سال گذشته 8 و 68 صدم درصدی از نظر وزنی و 11 و 7 صدم درصدی از حیث ارزش دلاری کاهش داشته است.

وی اضافه نمود : این آمار نشان می دهد که در 7 ماهه سالجاری ارزش تجارت خارجی ایران به بیش از 53/5 میلیارد دلار افزایش یافته و مازاد تراز تجاری کشورمان هم به مثبت 926 میلیون دلار رسیده است.

عسگری اعلام کرد : میعانات گازی، پروپان مایع شده، روغن های سبک و فرآورده ها به جز بنزین، متانول و پلی اتیلن گرید فیلم به ترتیب عمده ترین کالای صادراتی و ذرت دامی، قطعات منفصله جهت فراوری خودرو، برنج و لوبیای سویا به ترتیب عمده ترین کالای وارداتی کشورمان در این مدت بوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 109

به "صادرات غیر نفتی27 میلیارد دلاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات غیر نفتی27 میلیارد دلاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید