موضع پکن در مورد غنی سازی 20 درصد اورانیوم در ایران اعلام شد

به گزارش تعطیلات رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، هوا چونینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به شروع غنی سازی 20 درصدی در ایران، شرایط هسته ای ایران را بسیار پیچیده و حساس خواند و گفت: چین از تمامی طرف ها می خواهد تا آرامش و خویشتنداری پیشه نموده، به تعهدات برجام وفادار بمانند و از کارهایی که ممکن است به تنش ها دامن بزند پرهیز نمایند تا برای کار دیپلماتیک و تغییر شرایط فضا فراهم گردد.

موضع پکن در مورد غنی سازی 20 درصد اورانیوم در ایران اعلام شد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وی در ادامه تأکید کرد: نخستین وظیفه ضرورری تمامی طرف ها آن است که ایالات متحده را وادار نمایند تا به شکل بی قید و شرط به این توافق برگردد و تمامی تحریم های مربوط به آن را لغو کند. این کار، توافق را به راستا درست باز می گرداند.

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه با حضور در گفتگوی ویژه خبری درباره آغاز فعالیت غنی سازی 20 درصد کشورمان، گفت: وقتی طرف های دیگر برجام به تعهدات خود عمل نکردند ما بر اساس یک برنامه ریزی و در پنج گام تعهدات خود را کاهش دادیم در یکی از گام ها ما اعلام کردیم که دیگر به محدودیت غنی سازی 3/6 درصدی پایبند نیستیم، از امروز با توجه به قانون مجلس شورای اسلامی و البته با طی کردن روال قانونی غنی سازی 20 درصد را آغاز کردیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام روال حقوقی آغاز غنی سازی و اعلام به سازمان بین المللی انرژی اتمی طی شده است، گفت: وقتی که به کاهش گام ها آغاز کردیم این کار را بر اساس حقوقمان در برجام اتخاذ کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1496

به "موضع پکن در مورد غنی سازی 20 درصد اورانیوم در ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع پکن در مورد غنی سازی 20 درصد اورانیوم در ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید