پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد

به گزارش تعطیلات رو، آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم های نفتی، بانکی، اقتصادی و انرژی را ندارد و دستورالعمل آمریکا صرفاً توقف موقت این تحریم ها است.

پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در خاتمه دور چهارم گفت وگوهای وین، شبکه پرس تی وی آگاه شده است که آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم های نفتی، بانکی، مالی و انرژی را ندارد و دستورالعمل آمریکا صرفاً توقف موقت این تحریم ها است.

بر اساس اطلاعات موثق پرس تی وی، آمریکا قصد لغو یکجای تحریم های موضوعی نفتی، بانکی، مالی، انرژی و... را ندارد و میخواهد در مدت زمانی طولانی و طی مراحل متعدد و گام به گام، اقدام به توقف موقت بعضی تحریم ها آن هم در بازه های زمانی 120روزه و 180روزه کند.

از جمله تحریم هایی که آمریکا هنوز لغو آنها را نپذیرفته است که در صورت عدم لغو، ایران هیچ سود مالی از برجام نخواهد برد، دستورات اجرایی 12959 و 13599 و 13876 و 13949 رئیس جمهور آمریکا و قوانین کاتسا، ISA و ویزا و قانون میهن پرستی پاتریوت بخش 311 و UTurn دلار است.

آمریکا تا به امروز مدت زمان راستی آزمایی معقول و لازم را که برای معاملات نفتی و بانکی حداقل 3 تا 6 ماه است، نپذیرفته و تا به امروز هیچ تعهدی به عدم تحریم مجدد و یا عدم خروج از برجام نداده است.

اطلاعات شبکه پرس تی وی حاکی از آن است که قصد آمریکا در مرحله فعلی صرفاً بازگشت به برجام و امکان استفاده از مکانیزم بازگشت تحریم های بین المللی موسوم به مکانیسم ماشه است.

در صورت عدم لغو کامل و راستی آزمایی شده تحریم ها و صرفاً بازگشت آمریکا به برجام و برخورداری آن از مکانیسم ماشه، علاوه بر شرطی شدن اقتصاد ایران، آمریکا خواهد توانست با گروگان دریافت انتظار تمدید موقت بعضی تحریم ها، خواسته های دیگر خود موسوم به برجام 2 و 3 را به ایران تحمیل کند.

اطلاعات پرس تی وی از منابع مختلف مورد اطمینان در وین و تهران کسب شده است و بسیاری از موارد آن مورد تصریح روشن مقامات آمریکایی نیز قرار گرفته است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1731

به "پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید