چاووش اغلو: ترکیه در برابر تهدیدها تسلیم نمی گردد

به گزارش تعطیلات رو، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به ساز و کار تحریمی اتحادیه اروپا علیه کشورش گفت که آنکارا از حقوق خود در شرق مدیترانه نمی گذرد.

چاووش اغلو: ترکیه در برابر تهدیدها تسلیم نمی گردد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر خارجه ترکیه دوشنبه شب به وقت تهران در واکنش به تهدیدهای اتحادیه اروپا در تحریم این کشور، از ایستادگی مقابل هرگونه اعمال فشار اطلاع داد.

به گزارش وبگاه ای ایچ آی مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه در این زمینه گفت، امید به اینکه ترکیه برابر تهدیدها تسلیم شده و از حقوق خود در شرق دریای مدیترانه کوتاه بیاید، انتظاری بی فایده است.

بر اساس این گزارش، تنش ها در شرق مدیترانه از سال گذشته و به دلیل عملیات اکتشاف و حفاری گاز ترکیه در این منطقه شدت یافته است.به دنبال شدت دریافت این مسئله و بی توجهی ترکیه به هشدارها، اتحادیه اروپا در جلسه دوشنبه خود در بروکسل ساز و کار تحریم های احتمالی علیه ترکیه بابت عملیات حفاری این کشور در سواحل قبرس را تصویب کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس وزرای خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه ساز و کاری را تصویب کردند که بر اساس آن اعمال تحریم علیه افراد، نهادهای مسئول یا فعال در عملیات حفاری غیرقانونی ترکیه در سواحل قبرس ممکن می گردد. در این ساز و کار تاکنون مقام ها یا شرکت های ترکیه ای تحریم نشده اند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت خارجه ترکیه چندی قبل طی بیانیه ای با اعتراض به اقدامات اخیر اتحادیه اروپا علیه آنکارا، بیان کرد که در همکاری با این اتحادیه به صورت جدی تجدید نظر می نماید. (جزئیات بیشتر)

ترکیه از سال 1974 بخشی از خاک قبرس را به تصرف کرد واین کشور به دو قسمت ترکی و یونانی تقسیم شد. قبرس یونانی توسط جامعه جهانی به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا شناخته می گردد، اما بخش ترکی آن را فقط آنکارا به رسمیت می شناسد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 650

به "چاووش اغلو: ترکیه در برابر تهدیدها تسلیم نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اغلو: ترکیه در برابر تهدیدها تسلیم نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید